Venedik’in En İyi +10 Kanal Manzaralı Otelleri


Venedik’e niçin gidiyorsunuz? Dünyaca ünlü kanallarını görmek için. Peki o zaman en iyi Venedik kanal manzaralı otellerinden birinde kalmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Venedik’in kanal manzaralı otellerinden en iyilerini burada bulabilirsiniz. Ama önceden söyleyelim Venedik’te kanal manzaralı bir otelde kalmayı planlıyorsanız, kesenin ağzını biraz açmanız gerekiyor. Çünkü şehirde yeni yapılanmalara pek izin verilmediğinden kısıtlı sayıdaki yere olan yüksek talep nedeni ile oda fiyatları biraz yüksek. Ama biz yine de elimizden geldiğince buna da çare olabilmesi için farklı fiyatlarda en iyi Venedik kanal manzaralı otelleri bir araya getirmeye çalıştık. Liste en pahalı kanal manzaralı otellerden daha uygun fiyatlı otellere doğru ilerliyor. Eğer Venedik’te uygun fiyatlı bir kanal manzaralı otel arıyorsanız listenin sonlarında güzel yerler bulabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan en iyi Venedik kanal manzaralı otellerini anlatmaya başlayalım. Bu arada en başta söyleyelim eğer yazımızı beğendiyseniz ve bize destek olmak isterseniz rezervasyonlarınızı sayfadaki linklerden yapın. Böylece biz de yazı yazmaya daha fazla vakit ayırabilelim.


1. Venedik Dükünün Sarayında Kalmak İsteyenlere En İyi Venedik Kanalı Manzaralı Otel The Gritti Palace:

The Gritti Palace adından anlayacağınız üzere eski bir sarayın restorasyon ile otele dönmüş hali. Antikalar ve freskler ile dolu bu şatafatlı Venedik sarayından çevrilme otelin manzarası da kendisi kadar güzel. Grand Canal’ın Venedik lagünü ile buluştuğu yerdeki otelin Venedik tarihinde de yeri var. Otel bir zamanlar 1500lerin başında Venedik dükü Andrea Gritti’ye aitmiş. Her ne kadar teknolojik ile odalar biraz harmanlaşmış olsa da tarihi yapısı oldukça iyi korunmuş. Otelin içinde dolaşırken, odanızda televizyonu açmadığınız zamanlarda kendinizi gerçekten de XV. yüzyıl Venedik’inde hissetmemeniz neredeyse imkansız. Hele bir de otelin ön kapısına yanaşan tekneleri ve gondolları gördüğünüzde içinde bulunduğunuz zamanı sorgulamaya bile başlayabilirsiniz.

The Gritti Palace’ın konumuna gelince, bir turistin olmak isteyebileceği en güzel yerlerden birinde. St. Mark Meydanı’na birkaç dakikalık yürüme mesafesinde sadece. Eski ev sahibinden de tahmin edeceğiniz gibi Dükalar Sarayı’na da çok çok yakın. Otelin fotoğraflarından da anlayacağınız üzere otelin gecelik fiyatları biraz yüksek. Ancak eğer dünyaya kaç kere geliyorum ki diyenlerdenseniz (tabii kredi kartı limitiniz de yüksekse) Venedik’in en iyi kanalı manzaralı oteli olan The Gritti Palace’da kalmak isteyeceksinizdir. O zaman rezervasyonunuzu da buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Gritti 6

Grand Canal ve Santa Maria delle Salute manzarasına kahvaltı ile güne başlamak…

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Gritti 7

Böyle jakuzili bir terasta insan Venedik’i gezmeyi bile unutabilir.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Gritti 4

Birisi taksi mi çağırdı?

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Gritti 5

Otelin her yeri sanat eserleri, antikalar ile dolu. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Gritti 8

Suit Oda Redentore’nin kendine ait terası.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Gritti 3

Odanın ortasında küvet isteyenleri de düşünmüşler :)

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Gritti 10

Ünlü yazar Hemingway odaları Murano camlı avizeler ve antikalar ile dolu bu otelde uzun süre kalmış. 

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz


2. George Clooney’nin Kaldığı Balayı Otelinde Kalmak İsteyenlere Venedik’in En İyi Kanal Oteli Aman Canal Grande:

Venedik’i otelinizin dünyaca ünlü Hollywood yıldızına yakışacak zerafette olmasını istiyorsanız XVI. yüzyıl sarayı olan Aman Canal Grande’de kalabilirsiniz. Orijinal freskler ile zıtlık oluşturan minimalist bir dekorasyona sahip 24 odası ile Venedik tatiliniz kadar kaldığınız oteli de yıllarca başkalarına anlatmanızı sağlayacak bir yer burası. Palazzo Papadopoli olarak bilinen bu sarayın en ilginç yerlerinden birisi de otele dilerseniz tekne ile de giriş yapabiliyor olmanız.  

Venedik’in bir başka görülmesi gereken yeri Rialto Köprüsü’ne gondol ile bir dakika uzaklıkta olan bu Venedik otelinde kanal manzarasının tadını keyifle çıkartmak istiyorsanız mutlaka kanal manzaralı odalardan birinde kalmalısınız. Böylece önünüzden geçen gondolcuların turistlere “George Clooney’nin balayında kaldığı otel işte burası” dediklerini bile duyabilirsiniz. Rezervasyon yapmak isterseniz maalesef booking.com’da bu otel bulunmuyor. Ama objektif olmak adına listemize ekledik.  

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Aman Canal Grande 2


3. San Marco Meydanı’nı Tam Karşıdan Görmek İsteyenler için Kanal Manzaralı Venedik Oteli Belmond Hotel Cipriani:

Venedik’te kalacağımız otel turist kalabalıklarından uzak (ki gerçekten yüksek sezonda çoook kalabalık olabiliyor) ama San Marco Meydanı’nı da tam karşıdan görecek kadar da hakim konumu olsun diyorsanız beş yıldızlı Belmond Hotel Cipriani tam size göre. Otelin detaylarına geçmeden önce konumunu anlatalım çünkü bu otelin değerlendirirkenki en önemli kısım burası. Otel San Marco Meydanı’nın tam karşısındaki Giudecca adasında yer alıyor. Otelin bahçesinden Venedik’in en güzel yerlerinden görebiliyorsunuz. Tek sıkıntı buradan Venedik’e yürüyerek gidemiyor oluşunuz. Tabii Venedik’teyiz kim yürümek ister ki diyorsanız o zaman hiç sıkıntı yok çünkü her saat kalkan vaporetto ile 5 dakika içinde bir durak sonraki San Marco Meydanı’na gidebiliyorsunuz. İskelenin otele uzaklığı ise yürüyerek yaklaşık üç dakika.

Bu otelin en güzel yanı Venedik’in içinden hiç kopmadan sadece kültür tatili değil aynı zamanda yaz tatili de yapabiliyor oluşunuz. Dilerseniz otelin havuzuna girebilir ya da manzaranın tadını otelinizde kanal kıyısında çıkartabilirsiniz. Beğendiyseniz, oda rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Belmond Hotel Cipriani 1

Yazın 30 dereceyi geçen Venedik sıcaklarında kanallarda serinlemeye can attığınız sırada otelin havuza girebilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Belmond Hotel Cipriani 2

Karşıda görünen kulenin olduğu yer San Marco Meydanı.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Belmond Hotel Cipriani 3

Venedik’in kalabalığından yorulduktan sonra kafa dinlemek için otelin bahçesinde keyif yapabilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Belmond Hotel Cipriani 4

Otelinin odaları pek konforlu.  

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Belmond Hotel Cipriani 5

Keyfinize göre bahçe veya Venedik manzaralı odalardan birini seçebilirsiniz. 

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


4. San Marco’ya Çok Yakın Kanal Manzaralı Bir Venedik Oteli Arayanlar için Bauer Palazzo:

Venedik’in ara sokaklarında iki tane yan yana saraydan meydana gelen bu Venedik oteli San Marco Meydanı’na yakın kanal manzaralı bir otelde kalmak isteyenler için ideal bir yer. Venedik’te ilk gideceğiniz yer olan San Marco Meydanı’nda otelden çok ağır yürüyerek beş dakikada varabilirsiniz. Oteli oluşturan saraylara gelince, sarayların dekorasyonu birbirinden çok farklı. Saraylardan birisi art deco esintileri taşırken diğerinin daha gotik bir havası var.

Bu Venedik otelinin manzarasına gelince; otel tam da Grand Canal’ın girişinde olduğu için Venedik’in en güzel yerlerinden oluşan bir manzaraya sahip. Otelin terasından Santa Maria della Salute, Punta della Dogana gibi meşhur yerler çok rahat görülebiliyor. Odaların hepsinden kanal manzaralı olmadığı için odanızı seçerken ise dikkatli olmakta fayda var. Aradığımız kanal manzaralı Venedik otelini bulduk diyorsanız rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.   

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Bauer Palazzo 2

Otelin terasından Grand Canal’ın girişindeki muhteşem manzarayı seyredebilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Bauer Palazzo 5

Otelin kocaman balkonundaki manzara da yine pek keyifli.  

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Bauer Palazzo 4

Eğer otelin lüks odalarından birine ayıracak bütçeniz olursa böyle bir manzaraya sahip olabilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Bauer Palazzo 3

Çok fazla bütçe ayırırsanız da kalabalıklara karışmadan Venedik’in en güzel yerlerini odanızdan seyredebilirsiniz.  

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


5. Grand Canal ve San Marco Meydanı’na Tam Karşıdan Bakmak İsteyenler için Venedik Oteli Centurion Palace:

Turistlerin çektiği her Basilica di Santa Maria della Salute fotoğrafında istemsizce yer alan Centurion Palace dış görünüşü ile Grand Canal’ı daha güzel kılan yerlerden birisi. Dükalar Sarayı gibi Venedik gotik mimarisinin parçası olan Centurion Palace’ın içi 14. yüzyıl mimarisinden daha farklı olsa da odalar da keyifli bir dekorasyona sahip. Otelin konumu tüm turistlerin bulunduğu Venedik diğer yerleri gibi kalabalık değil. Üstelik Dorsoduro tarafında kaldığından Venedik’in sanat galerilerini de yakından görme şansınız bulunuyor. Kübizm, sürrealizm gibi akımları keşfedebileceğiniz Peggy Guggenheim Collection, Accademia ve Punta della Dogana galerileri otele sadece bir iki dakikalık yürüme mesafesinde. Tabii ki Venedik’in diğer önemli yerlerine gitmek isterseniz de sorun değil, otelin hemen önündeki iskeleden bineceğiniz vaporetto ile yaklaşık 10 dakika için San Marco Meydanı’na varabilirsiniz. Bu arada otelin biraz pahalı olduğunu ama beş yıldızlı Grand Canal manzaralı bir Venedik oteli bakıyorsanız da bunun normal olduğunu söyleyelim. Rezervasyon yapmak isterseniz otelin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Centurion Palace 1

Otel Santa Maria della Salute Bazilikası’nın hemen yanı başında.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Centurion Palace 2

Kanal manzaralı odalardan Dükalar Sarayı bile görünüyor olabilir. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Centurion Palace 3

Odaların kirişli tavanı ve dekorasyonu gotik mimariden uzak sıcak bir hava yaratıyor. 

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


6. Vaporetto İskelesinin Hemen Yanı Başında Venedik Kanal Manzaralı Oteli Arayanlar için Venezia Palazzo Barocci:

Tüm Venedik’in birkaç dakika uzağınızda olduğu bir otel istiyorsanız Venezia Palazzo Barocci’den daha iyisini zor bulabilirsiniz. Normal bir şehir için metro durağı neyse Venedik için vaporetto iskelesi de o anlama geldiğinden buranın konumu sizin her yere en kısa sürede ulaşmanızı sağlamak için ideal. Başka bir şehirde olsa metroya yakın bir otel bulsanız bile istasyona girip metroya yürümeniz dakikalarınızı alabilirdi. Burada ise otelden çıkar çıkmaz hemen yanı başından vaporettonuza binebilirsiniz. Dilerseniz San Marco Meydanı’na yürüyerek de gidebilirsiniz.

Her yere yakın ama Venedik’in turistik kalabalığından uzak bu otelin tek faydası konumu da değil. Odalar yeni ve aydınlık, uluslar arası zincir bir otelin parçası, butik sayılabilecek kadar küçük olduğundan rahat, kanal manzarası ise keyifli, güzel havalarda bahçede kahvaltı yapabiliyorsunuz. Daha ne olsun, burası tam da Venedik’te aradığımız kanal manzaralı otel diyorsanız rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Venezia Palazzo 4

 Taksi durağı gibi görünen vaporetto iskelesinin hemen yanı başında otel.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Venezia Palazzo 1

 Grand Canal ile arasında dar bir kaldırım var sadece. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Venezia Palazzo 3

Sadece Grand Canal değil aynı zamanda meşhur Rialto Köprüsü manzarasına sahipsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Venezia Palazzo 2

 303 numaralı odada kalırsanız böyle bir terasa sahip olabilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Venezia Palazzo 8

Odalar da yepyeni ve ve aydınlık. 

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


7. Bütçe Önemli Diyenler için Bir Grand Canal Olmasa da Yine de Kanal Manzaralı Venedik Oteli Hotel Palazzo Stern:

Venedik’teki otellerin oda fiyatlarını etkileyen en önemli koşullardan birisi odaların kanal manzarasına sahip olup olmaması. Venedik’teki kanal manzaralı otellerin birçoğu son derece yüksek fiyatlara sahip. İşte Hotel Palazzo Stern burada avantajını konuşturuyor. Bunun bizce en önemli nedeni Palazzo Stern’in uzun bir zaman önce otel dekorasyonu modasını takip etmeyi bırakmış olması olabilir. Odaların içleri anlayacağınız epey “klasik” mobilyalara sahip. Otelin konumuna gelince birazcık turist rotalarının dışında olduğunu söyleyebiliriz. Ama hemen yanındaki iskeleden bineceğiniz bir vaporetto ile en turistik yere gitmeniz sadece 5-10 dakikanızı alacağından çok da sorun olmayacaktır bu. Kısaca sizin için önemli olan kanal manzarası ise Palazzo Stern’i seçebilirsiniz. Seçerseniz de rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Stern 2

 Kanal manzaralı bir odada uyanıp güne başlamak pek keyifli olsa gerek.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Stern 1

Otelin kanal manzaralı terasında önünüzden ağır ağır geçen gondolları seyredebilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Stern 3

Kanal manzaralı odalarının fiyatları lüks otellerin manzarasız oda fiyatlarının altında.

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


8. Doğu Medeniyetlerini Hatırlatan Lagün Manzaralı Venedik Oteli Arayanlar için Hotel Metropole:

Venedik’in zamanında doğu medeniyetleri ile yaptığı esaslı ticaretin etkilerinin hissedildiği Hotel Metropole, Venedik’te biraz daha farklı bir deneyim arayanlar için ideal bir otel. Hani bir Türk hamamı olsa fena olmazmış diyeceğiniz bu otelin içi müzelerde bulabileceğiniz eşyalar ile dolu. Otelin lobisi her ne kadar biraz karanlık ve kasvetli olsa da palmiye ve mandalina ağaçları ile dolu bahçesi kendinizi çölde yer altı suları ile canlanan bir vahada hissetmenize neden oluyor. Tabii tüm bu doğu esintisi, karşınızda Venedik lagününü bulmanızla sona eriyor. Bu Venedik otelinin konumu da Venedik’e birkaç günlüğüne gelen bizim gibi turistler için ideal. Venedik’te dolaşacağınız birçok yere 5-10 dakikalık yürüme süresinde ulaşabilirsiniz.  

Venedik’te eğer bu otelde kalmaya karar verirseniz odaların 18’i lagün manzaralı olduğundan oda seçiminizi yaparken dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Madem beğendiniz, o zaman rezervasyonunuzu da buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Metropole 4

Venedik’in Orta Doğu ile sentezi herhalde böyle bir dekorasyon ile olurdu.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Metropole 2

Odalardan bazıları biraz koyu renkli

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Metropole 5

Manzaralı terası olan bir oda seçerseniz sabahları böyle bir terasta kahvaltı yapabilirsiniz.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Metropole 1

Otelin küçük narenciye bahçesi bile var.

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz


9. Bütçe Önemli Diyenler için Bir Grand Canal Olmasa da Yine de Kanal Manzaralı Venedik Oteli Hotel La Calcina:

Bizim için otelimizin manzaralı olması kadar uygun fiyatlı olması da önemli bir kriter diyorsanız size Hotel La Calcina’yı önerebiliriz. Otelin diğer kanal manzaralı otellerden daha uygun fiyatlı olmasının sebebine gelince burası Grand Canal’ı değil onun tam arkasındaki Giudecca Canal’ını görüyor. Grand Canal manzaralı oteller yüksek fiyatlı, bütçe de kısıtlı olduğuna göre kimsenin gözü Grand Kanalmış, Giudecca Kanalı imiş görmez diye düşünüyoruz. Sonuçta kanal manzaralı mı kanal manzaralı. Otelin sadece 29 odası olduğundan Venedik’ten döndükten sonra gönül rahatlığı ile eşe dosta Venedik’te kanal manzaralı butik bir otelde kaldık bile diyebilirsiniz. 

Otelin konumu da kötü sayılmaz. San Marco Meydanı’na yürüyerek 15 dakikada gidebiliyorsunuz. Beş dakika sonra da Rialto Köprüsü sizi bekliyor. Hem otelin bulunduğu adacıkta Peggy Guggenheim ve Palazzo della Dogana gibi sanat müzeleri de var. Üç yıldızlı bir çok odası kanal manzaralı aile işletmesi bize göre diyorsanız Hotel La Calcina rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel La Calcina 1

 Otelin hemen önündeki terasta kahvaltınızı edip Venedik’teki gününüze enerji dolu başlayabilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel La Calcina 2

Otelin kanal üzerindeki terasında Venedik manzarasına doyabilirsiniz.  

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel La Calcina 5

 Hava kötü olursa Venedik’i içeriden de seyredebilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel La Calcina 3

Uyandığınızda odanızda sizi ilk karşılayacak şey güzel bir Venedik manzarası olabilir.  

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


10. Kanal Manzarası Yetmez Deniz Manzarası Lazım Diyenler için Venedik Oteli Hotel Excelsior:

İtalya’ya yazın gideceğiz, bu sene deniz, güneş, kum tatili yapamayacağız diye hayıflanıyorsanız size hem Venedik’i gezebileceğiniz hem de deniz tatili yapabileceğiniz bir otel tavsiye edelim. Böylece kanal manzaralı oteller yerine açık denizlere bakan bir otelde de kalmış olursunuz. Hotel Excelsior’da kalırsanız eğer Venedik’i gezerken Adriyatik Denizi kıyılarında güneşlenme şansını da yakalayabilirsiniz. Venedik en lüks otellerinden biri olan Hotel Excelsior, dünyaca ünlü Venedik Film Festivali’nin olduğu Lido adasında. Ayrıca Otel Lido’da, peki biz Venedik’i nasıl gezeceğiz diye düşünmenize de gerek yok, ücretsiz botlar ile 15 dakikada otelden St. Mark Meydanı’na gidebiliyorsunuz. Venedik’in içinde olmaktansa daha sıra dışı bir yer tercih ediyorsanız Venedik tatiliniz için Hotel Excelsior’da kalabilirsiniz. Olabilir, en azından bir fiyatlarını görelim de öyle rezervasyon yapalım diyorsanız buradan otelin detaylarına ulaşabilirsiniz.  

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Excelsior 1

Venedik saraylarına benzeyen otelin iskelesinde dünyaca ünlü yıldızlardan biri ile karşılaşabilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Excelsior 8

 İnsan kaç kere Adriyatik Denizi’ne girme fırsatı yakalar ki? 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Excelsior 3

Ama havuz da pek güzel görünüyor.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Excelsior 7

Lüks olduğu kadar ilginç nostaljik bir havası da var otelin.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Excelsior 5

Otel ta 1908 yılında açılmış.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel Excelsior 9

Yüz yıldan daha fazla tarihi olan otel, birkaç yıl önce renovasyondan geçmiş. 

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


11. Rialto Köprüsü Manzaralı bir Venedik Kanal Otelinde Kalmak İsteyenler için Al Ponte Antico:

Grand Canal’ın hemen yanı başında turistlerin hınca hınç doldurduğu muhteşem Rialto Köprüsü’nü izlemek için Al Ponte Antico otelinin terasından daha iyi bir yeri zor bulabilirsiniz. Al Ponte Antico’da herkesin fotoğraf çekmek için yarıştığı Rialto Köprüsü’nü siz sakin terasta bir şeyler yudumlarken izleyebilirsiniz. Otelin en güzel yanı her ne kadar Rialto Köprüsü ve Grand Canal manzarası olsa da aslında odaları da oldukça kendine özgü. İpek kumaşların ve kadifelerin sardığı, kilolarca ağırlıktaki yatak örtüsünün daha bir ağırlık kattığı odaları ile zamanın XIV. yüzyıl sarayında durduğunu hissettiriyor kalanlara. Eğer beğendiyseniz bu oteli rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Al Ponte Antico 3

Otelin terasında oturup Rialto Köprüsü manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.  

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Al Ponte Antico 2

Kadife, ipek, işlemeli kumaşlar ile çevrili ve Murano camından avizeli odalarda zaman yıllar önce durmuş gibi.

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


12. Rengarenk Bir Odadan Venedik Kanal Manzarasının Tadını Çıkarmak İsteyeceklere Palazzetto Pisani Hotel:

Venedik’e gittiğinizde kanal manzarasının tadını çıkarmak istiyorsanız Grand Canal’a bakan Palazzetto Pisani sizin için doğru bir tercih olabilir. Birkaç farklı binadan oluşan bu otelin odaları hangi binada kaldığınıza göre değişmekle birlikte kanal manzaralı odalar modern ve sıcak bir dekorasyona sahip. Bu arada kanal manzarası demişken balkondan uzandığınızda uzaklardan Grand Canal’ı gördüğünüzü zannetmeyin. Odanızın gerçekten odanızın tam önünden gondollar geçiyor. Otelin konumu da hiç fena değil. Yaklaşık 15 dakikada Rialto Köprüsü dahil Venedik’in neredeyse tüm görülmesi gereken yerlerine ulaşabiliyorsunuz. Zaten Venedik’te kanalların yanından daracık sokaklardan yürümesi de çok keyifli. Bu oteli beğendiyseniz rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Palazzetto Pisani 2

Venedik’te tüm gün gezdikten sonra gondolunuz sizi otelinize geri bırakabilir. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Palazzetto Pisani 3

 Venedik’e gitmişken yatmadan yatmaya gidiyoruz nasıl olsa demeyenlere güzel bir manzara sunuyor bu otel. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Palazzetto Pisani 4

Büyük Kanal veya Rio del Santissimo kanalına bakıyor çoğu oda.

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


13. Fiyat / Faydaya Göre Seçim Yapanlar için Venedik’in En İyi Kanal Manzaralı Otellerinden Hotel L’Orologio:

Venedik’te kanal manzaralı otellerden bir başka tavsiyemiz de Hotel L’Orologio Venice olacaktır. 49 odası ile butik sayılabilecek bu Venedik oteli, Grand Canal’daki Rialto Pazarı’nın hemen yakınında yer alıyor. San Marco Meydanı’na sadece 10 dakikalık yürüyüş ile ulaşabildiğiniz bu otelin yakınlarında daha uzak yerlere gitmek isterseniz iskele de var. Bu arada söyleyelim orologio saat anlamına geldiğinden haritalarda arama yaparsanız ilginç bir şekilde The Clock Hotel olarak da karşınıza çıkabilir. Akşamları otele döndüğünüzde bir şeyler içmek isterseniz de otelin dördüncü katındaki terasında ayaklarınızı uzatıp keyif yapabilirsiniz. Tüm odalar kanal manzaralı olmadığından rezervasyon yaparken dikkatli olmakta fayda var. Her ne kadar kanal manzaralı odaları diğer odalara göre pahalı olsa da fiyatına göre manzarası, konumu ve odaların yeniliği ile Venedik’in en iyi kanal manzaralı otellerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Eğer beğendiyseniz Hotel L’Orologio rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel LOrologio Venice 3

Venedik kazan siz kepçe gezdikten sonra otelin terasında dinlenebilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel LOrologio Venice 4

 Kanal manzaralı bir otelde kalalım diyorsanız yeri ve fiyatı ile ideal Venedik otellerinden birisi. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel LOrologio Venice 2

 Venedik’in mahalle hayatını otelin çatısındaki terastan izleyebilirsiniz. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel LOrologio Venice 1

Otele adını veren saat teması odalar da işlenmiş. 

En Iyi Venedik Kanal Manzarali Oteller Hotel LOrologio Venice 6

Görünen kirişleri ve modern dekorasyonu ile otelin odaları minimalist ve şık.

Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


Umarız yazdığımız kanal manzaralı Venedik otellerinden birisini beğenmişsinizdir. Eğer beğendiyseniz ve Venedik seyahatinizde bu otellerden birinde kalmayı planlarsanız sayfamızdaki linklerden rezervasyon yapmayı unutmayın. Biz de böylece daha fazla yazı yazabiliriz. Yok bunlar olmadı biz daha başka bakıyoruz diyorsanız da aşağıda diğer Venedik otel tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz. Şimdiden Venedik’te eşe dosta keyifli anlatacağınız bir tatil yapmanızı, tekrar gitmek istediğimiz bu şehirden çok güzel anılar ile dönmenizi dileriz. 


Venedik Yazılarımız:

Venedik ucretsiz gezilecek yerler Venedik gezilecek yerler Venedik yakin adalar Venedik gondol turu Venedik ucuz otel Mestre otelleri Venedik ulasim Marco polo ulasim Italya Tren Biletleri Venice kart