En Güzel 5 Paris Hostel Tavsiyesi


Paris hostel tavsiyeleri:

Malum seyahat bütçesinin en önemli parçalarından birisi konaklama masrafları. Siz de böyle düşünüyor ve bu kalemden tasarruf etmek istiyorsanız Paris gezinizde uygun fiyatlara kalabileceğiniz tam da size göre Paris hostel tavsiyelerimizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Uygun fiyatlar dediysek illa şehirden uzaklaşmanızı gerektirecek, konforsuz odalar ile dolu, yıllar önce yenilenmiş hostellerden de bahsetmeyeceğiz. Paris’in merkezindeki hostellerden yıldızlı otellerden ayıramayacağınız kadar konforlu hostellere ve yepyeni tasarım hostellerine kadar Paris’in en çok tercih edilen hostellerini anlatıyor olacağız. Umarız içlerinden biri tam da sizin aradığınız Paris hosteli olur.


1. Özel banyodan vazgeçmem diyenler için Paris hosteli Oops Hostel:

Bu Paris hostelinde iki farklı oda tipi var; paylaşımlı odalar ve size özel odalar. Size özel odalar tabii ki biraz pahalı ama bunlarda odayı başka kimse ile paylaşmanız gerekmiyor. Aman ben tanımadığım kişilerin olduğu odalarda rahat edemem, akşamları televizyon sesi olmadan uykuya dalamam (bu odalarda TV de var), horlama sesi ile hayatta uyuyamam diyorsanız çift kişilik odalar size göre. Yok bizim için en önemlisi Paris otelimizin ekonomik olması, hem zaten biraz da sosyalleşmiş oluruz n’olcak ki diyorsanız da yatakhaneli odaları tercih edebilirsiniz. Gerçi oda arkadaşlarınız biraz gürültücü olabilir ama böylece konaklama maliyetinizi neredeyse yarı yarıya düşürebilirsiniz. Tüm odaların ortak yanı ise hepsinin kendine özel banyosu olması. Bu hostelin bir avantajı da kahvaltının genellikle oda fiyatlarına dahil olması. Kahvaltı dediğimiz tabii ki croissant ve reçel ağırlıklı :)  

Paris hostel tavsiye

Aman karışıklık olmasın özel odalar böyle :)

Bu Paris hostelinin konumuna gelince pek öyle her yere yürüyerek gidebileceğiniz kadar merkezi değil. Notre Dame Katedrali veya Lüksemburg Bahçeleri’ne gerçi yarım saatte yürüyerek gidebilirsiniz ama Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi’ne gitmek için mutlaka metroyu kullanmak gerekiyor ki metro durağı hostelden sadece 2 dakika uzaklıkta. Böylece Paris’te gideceğiniz en uzak yerine bile metro ile gidebiliyorsunuz.

Tam bize göre bir Paris hosteli diyorsanız güncel fiyatları kontrol edip rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


2. Ressamlar Tepesi’nde Paris hosteli arayanlar için Plug Inn Montmarte Hostel:

Paris’in en çok tavsiye edilen hostellerinden birisi de Plug Inn Montmarte Hostel. Paris’in Montmarte yani Ressamlar Tepesi’ndeki bu hostelde özel oda ve yatakhane olarak iki tip oda bulunuyor. Özel odalar her ne kadar küçük olsa da ki yıldızlı Paris otellerinin odaları da büyüklükleri ile meşhur değiller, bu bir dezavantaj sayılmaz. Bu kadar uygun fiyatlara Paris’te kendine ait banyolu özel bir oda bulmak zaten yeterince güzel :) 

Paris hostel tavsiye

Odalar pek büyük değil ama öncelik ekonomik olması olduğu için sığılır rahatça…

Özel oda fiyatları yüksek geldiyse veya tek kişi gidiyorsanız size yatakhane tipi odaları tavsiye edebiliriz. Hele bir de hostelde altı kişilik odada kalmayı düşünürseniz oda maliyetinden ciddi ciddi tasarruf edeceksiniz demektir. Bu odalar da özel banyoya sahip. Katın ortak bir tuvalet banyosu olmasına göre büyük rahatlık. Anlayacağınız gece yatarken ışıklar sizi rahatsız etmiyorsa uygun fiyatlar ile Paris’te kalmak için iyi bir hostel tavsiyesi olabilir. Bu arada ortak odalardaki tek sorun sizin için sürekli açılıp kapanan ışıklarsa en kötü battaniyeyi kafanıza çekiverirsiniz olur biter :) 

Paris hostel tavsiye

Alt kat, üst kat kavgası yapmak istemeyenler üç yataklı odaları seçebilir :)

Paris hostelinin konumundan da kısaca bahsedelim. Paris’te bu hostelde kalacak olursanız Paris’İn en çok ziyaret edilen yerlerinden Sacre Couer Bazilikası’na, Ressamlar Tepesi’ne, Moulin Rouge’a yürüyerek birkaç dakikada gidebilirsiniz. Paris’in diğer görülecek yerleri Orsay Müzesi’ne, Louvre Müzesi’ne gitmek isterseniz ise hemen yakındaki metro durağına yürüyüp 10-15 dakikada istediğiniz yerde olabilirsiniz. Eğer beğendiyseniz bu Paris hostel tavsiyemizi rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz. 


3. Kanal manzaralı Paris hosteli isteyenler için St. Christopher’s Inn Paris Canal Hostel:

St. Christopher’s Inn aslında Almanya’dan İngiltere’ye, Danimarka’dan İspanya’ya Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde onlarca hosteli olan bir zincir. Sadece Paris’te bile iki tane hostelleri var. Bunlardan bir tanesi de St. Christopher’s Inn Paris Canal. Bu Paris hostelinde de diğerlerinde olduğu gibi iki farklı çeşitte oda bulunuyor. Yine özel odalar ve yatakhane tipi odalar olarak iki tipten birini seçebiliyorsunuz. Bütçeye göre uygun olanı tabii ki yatakhane tipi olanlar. Hostelin kişi başı gecelik fiyatları Paris standartlarına göre gerçekten de çok düşük. Hele bir de 12 kişilik odada kalabilirim derseniz neredeyse gecelik 20 euroya kadar düşen fiyatlarla kendinize Paris’te yer bulabilirsiniz demektir. Paris’te sadece kahvaltı yapmak bile bundan daha pahalı olabilir :)

Paris hostel tavsiye

Yatakların altındaki çekmeceler için yanınızda küçük bir asma kilit götürmeyi unutmayın.

Özel odalar için ise aynısını söyleyemeyeceğiz maalesef. Onların fiyatı bir hostele göre biraz yüksek kalıyor. Hostelin barı ve restoranı da odalar gibi pek bir kalabalık. Tabii zaten maksat sosyalleşmek diyorsanız bu Paris hostel tavsiyesi tam size göre demektir. 

Paris hostel tavsiye

Akşamları hostelin barı daha bir kalabalık oluyor.

Hostelin adında geçen kanalı eğer Sen Nehri zannettiyseniz size kötü bir haberimiz var. Bu kanal aslında Paris’in biraz kuzeyindeki St. Martin kanalı. Bu adı duymamanızdan tahmin edeceğiniz üzere hostel biraz Paris şehir merkezinin dışında kalıyor :) Gerçi birkaç birkaç metre uzakta metro istasyonu  var. Yani Paris’in istediğiniz yerine neredeyse 20 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Örneğin Louvre Müzesi’ne. 

Eğer uygun fiyatlı olsun, hostel standartları bizim için uygundur, zaten metro ile her yere gidebiliyoruz diyorsanız bu Paris hostelini tercih edebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak isterseniz de buradan detayları öğrenip odanızı pardon yatağınızı :) ayırtabilirsiniz.


4. Gare du Nord yakınlarında Paris hosteli olsun diyenler için St. Christopher’s Inn Paris Gare du Nord:

Seyahatinizde kalmak istediğiniz yer hem Paris’in merkezinde olsun hem de ekonomik olsun diyorsanız sizin için güzel bir Paris hostel tavsiyemiz var. St. Christopher’s Inn Paris Gare du Nord’da kalanlar temel olarak iki oda tipinden birinde kalabiliyor. İsterseniz kendinize özel odada kalabiliyorsunuz ya da 4 veya 10 kişilik odalardaki ranzalarda yatabiliyorsunuz. Yatmadan yatmaya odaya gireceğim, kişisel alan çok önemli değil diyenlerdenseniz bu odalar ekonomik olması açısından ideal. Tabi 10 kişilik odaların çok da kalabalık olacağını göz önüne almanızda fayda var. Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise odalarda özel banyo olup olmadığı. Sonra yanlış oda tipini seçip gittiğinizde sürprizle karşılaşmayın. 

Paris hostel tavsiye

Yataktaki koyu perdeler sizi her içeri girenin açacağı ışıktan koruyacaktır. 

Hostelin konumunu da anlatalım. Sacre Coeur Bazilikası ve Ressamlar Tepesi’ne yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Ama konum olan asıl avantajı Gare du Nord’a olan 2 dakikalık uzaklığı. Adından da anlaşılacağı üzere Gare du Nord (kuzey istasyonu demek) Paris’in merkezi tren istasyonu. Buradan hem başka şehirlere, başka ülkelere tren ile gidebilir hem de Paris metrosuna bağlanabilirsiniz. Paris Charles de Gaulle havalimanına da tek tren ile sadece yarım saate gidebilirsiniz. Avrupa’nın en yoğun tren istasyonu olan Gare du Nord’a eğer seyahatinizde Belçika, Hollanda gibi yerlere gitmeyi planlıyorsanız muhtemelen yolunuz düşecektir. Burası sadece sadece Paris için değil Avrupa seyahati için bile merkezi bir yer. 

Paris hostel tavsiye

Otelin odaları dışında diğer alanları da konforlu.

Ayrıca diğer gruplara karışmak isterseniz otelin barı da kalabalık bir toplanma yeri. Özellikle akşamları… Sezona göre kahvaltı dahil 25 eurodan başlayan fiyatları ile bu Paris hosteli, hele bir de Paris konaklama fiyatları düşünüldüğünde pek avantajlı. Eğer beğendiyseniz rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz. 


5. Hostelimizin tasarımı da güzel olsun diyenler için Generator Paris:

Bütçenizi biraz yükseltirseniz Paris’in en güzel hostellerinden biri olan Generator Paris tam size göre olabilir. İçeri girdiğinizde sanki bir hostele değil de otel geldiğinizi düşündürecek kadar iyi tasarlanmış bu Paris hosteli. Neredeyse her şey gençler düşünülerek dizayn edilmiş hostelin ortak alanlarında.

Paris hostel tavsiye.jpg

Bir hostelden beklenmeyecek kadar şık bir yer Generator Paris.

Odalar da aydınlık ve rahat. Yatak sayısı azalsa bir otel odasından pek de farkları kalmıyor. Ranzaların altında eşyalarınızı koyabileceğiniz çekmeceler bile düşünülmüş ki hostellerde hayat kurtarıcı oluyor. Yoksa 10 kişinin Paris’in sokaklarını dolaşan bavulları odada konulacak yer bulunmazsa odanın tamamını birkaç dakikada işgal edebilirler. Odalar da özel banyo da bulunuyor.

Paris hostel tavsiye

Bundan daha az gösterişli 2 yıldızlı otel odalarında kaldığımız olmuştu :)

Hostelin yerine gelecek olursak doğruya doğru Paris’in şehir merkezinde olduğunu söylemek zor ama birkaç dakikalık yürüme mesafesi uzaklığındaki metro istasyonu sayesinde istediğiniz her yere bir metro ile veya iki metro değiştirerek ulaşabilirsiniz. Louvre Müzesi’ne 20 dakikada, en uzak sayılabilecek Eyfel Kulesi’ne ise metro değişikliği yapacağınız için 50 dakikada gidebiliyorsunuz. Beğendiyseniz bu Paris hostel tavsiyemizi rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz


Bonus 6. Daha da uygun fiyatlı bir Paris hosteli yok mu diyenlere göre Vintage Hostel Gare du Nord:

Eğer bu saydıklarımızdan daha da uygun fiyatlı bir hostel arıyorsanız Vintage Hostel Gare du Nord’u da Paris hosteli olarak düşünebilirsiniz. Tabii bu hostel adındaki vintage kelimesinden de anlaşılacağı üzere biraz eski. Odalar da çok büyük değiller. Böyle olunca da koca bir bavulla geldiyseniz eşyalarınızı kilitli bir yere koymak konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ama akşamdan akşama uygun fiyata sadece yatacağımız bir yer lazım diyorsanız bunları göz ardı edebilirsiniz. Eğer St. Christopher’s hostelindeki kalabalık sosyal alanlarla karşılaştırmazsanız lobisi de sosyalleşmek için iyi bir ortam olabilir. Tabii istiyorsanız. 

Paris hostel tavsiye

Diğerleri kadar şık olmasa da en önemli kriter uygun fiyat olması ise Vintage Hostel’i de seçebilirsiniz.

Bu hostel de Gare du Nord’a çok yakın. Yürüyerek beş, on dakikada ana istasyona ulaşabiliyorsunuz. Yine Sacre Coeur Bazilikası ve Ressamlar Tepesi’ne yakınsınız. Louvre Müzesi gibi Paris’in mutlaka görülmesi gereken yerlerine de tek metro ile gidebiliyorsunuz. Ulaşım anlamında yeri çok iyi anlayacağınız. Maalesef semt o kadar da nezih değil :) Eğer bu Paris hostelini beğendiyseniz odanızı buradan ayırtabilirsiniz. 


Umarız yazımızı beğenmişsinizdir ve sizin aradığınız Paris hostel tavsiyesine cevap olmuştur. Eğer bu hostellerden birinde kalmayı planlarsanız rezervasyonunuzu sayfamızdaki linklerden yaparsanız seviniriz. Biz de böylece daha çok blogumuza vakit ayırıp başka yazılar da yazabiliriz. Şimdiden iyi seyahatler!!!


DİĞER PARİS YAZILARIMIZ:

Paris Gezilecek Yerler Paris Ucretsiz Gezilecek Yerler Eyfel Kulesi Notre Dame Katedrali Sacre Coeur Paris Doga Tarihi Muzesi Seine Nehri Tekne Turu Ile Saint Louis Paris Otelleri 5 Yildizli Butik Paris Otelleri Paris Otelleri Ekonomik Paris Kotu Otel Deneyimi Louvre Muzesi Sira Louvre Yorulmadan Gezme Yollari Mona Lisa Medusanin sali Napolyon Tac Giyme Toreni Disneyland Paris Gezilecek Yerler Walt Disney Studios Gezilecek Yerler Disneyland Paris Ulasim Disneyland Paris Siralardan Kurtulma Yollari Disneyland Paris Otel Rehberi Disney Karakterleri Yemek Disneyland Paris Yeme Icme Rehberi Paris Alisveris Rehberi Tax Free Alisveris