En Güzel 10 Butik Paris Oteli


En Güzel 10 Butik Paris Oteli:

Paris’te konaklamak için küçük bir saraya benzeyen Paris oteli nasıl bir fikir? Yoksa kendinizi antikacıda kaldığınızı zannettirecek bir Paris oteli nasıl olur? Paris’te konaklamak için çok pahalı olmayan ama sıcak, konforlu ve butik Paris otelleri arıyorsanız en güzel 10 butik Paris otelini bir araya getirdiğimiz bu yazımızı okumalısınız. Hepsi Paris’in şehir merkezinde olan farklı bütçelere göre butik otellerden biri size göre olabilir. 


1. NAFTALİN KOKULU BUTİK PARİS OTELİ ARAYANLAR İÇİN HOTEL LEFT BANK SAINT GERMAIN:

Modern, her yeri beyaz, duvarları aynalar ile dolu odalar size göre değilse Hotel Left Bank Saint Germain aradığınız butik Paris oteli olabilir. Otelin odaları sanki büyükannelerin taa daha genç kızken evlendiği zamandan kalan mobilyalar ile dolu evine benziyor. Uzun yıllardır görmediğiniz kahverengi koltuklar, sımsıcak odaya daha bir sıcaklık katan renkli duvar kağıtları, dışarıdaki güneşin içeri girmesini engelleyen kalın kırmızı perdeler ile dekore edilmiş sadece 31 odası var bu butik Paris otelinin. Dekorasyonu klasik antika görünümlü dediysek büyükannelerin evindeki tüplü televizyonu aramasın gözleriniz. Biraz teknolojik bir büyükannenin evi gibi düşünün. LCD TV de var odalar da ücretsiz kablosuz internet de :)

Butik Paris oteli

Antika görünüşü otelin sadece odalarına yansıyan yapmacık bir tutum da değil üstelik. Otelin kapısından içeri girer girmez yıllardır almadığınız naftalin kokusunu duyar gibi oluyorsunuz.

Butik Paris oteli

Otelin konumu da Paris’te çok fazla toplu taşıma kullandırtmayacak kadar merkezi. Paris’te görmeniz gereken yerlerden biri olan Lüksemburg Bahçeleri otelin hemen yanı başında. Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Orsay Müzesi, Seine Nehri gibi en önemli yerler ise yürüyerek 15-20 dakika uzaklıkta. Klasik ve merkezi bir Paris otelinde kalalım diyorsanız rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz. 


2. FİYAT / FAYDA ÖNEMLİ DİYENLER İÇİN BUTİK PARİS OTELİ HOTEL FABRIC:

33 odalı küçük bir otel Hotel Fabric. Odalar alev turuncusu, orman yeşili, camgöbeği, patlıcan rengi gibi algınızı harekete geçirecek perdeler, yatak örtüleri ve yastıklar ile dolu. Odalar da banyolar da yepyeni.

Butik Paris Oteli

Bulunduğu mahalle de son dönemlerde midesine düşkün Parislilerin uğrak yerlerindenmiş. Notre Dame Katedrali’ne yarım saat, Louvre Müzesi ve Orsay Müzesi’ne ise 40 dakikalık yürüme mesafesinde. “Ne kadar Paris sokakları olsa da 40 dakika yürümek bize göre değil.” diyorsanız sizi de düşünmüşler :) Yaklaşık 100 metre uzaklıkta metro istasyonu var. Umarız siz de beğenirsiniz. O zaman da buradan rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Butik Paris Oteli


3. KLASİK BİR BUTİK PARİS OTELİ ARAYANLAR İÇİN HÔTEL DES GRANDS HOMMES:

Pantheon’un hemen karşısındaki Hôtel des Grands Hommes, 31 odası ile, çok yüksek bütçe ayırmayan Paris ziyaretçilerine göre güzel bir Paris butik oteli olabilir. Bu küçük Paris otelinin odaları koyu renkli duvar kağıtları, klasik tarzda ahşap mobilyalar, altın sarısı çerçeveli aynalar ile biraz ağırbaşlı dekore edilmiş. 

Butik Paris Oteli

Otelin konumu da Paris’e gelen turistlere için ideal. Lüksemburg Bahçeleri ve pazar yerine çok yakın. Notre Dame Katedrali’ne 15 dakikada, Louvre Müzesi ve Orsay Müzesi’ne ise yarım saatte yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Güncel fiyatları buradan kontrol edebilirsiniz.


4. SİNEMA SALONU GİBİ BUTİK PARİS OTEL ARAYANLAR İÇİN HOTEL 123 SEBASTOPOL:

Hotel 123 Sebastopol’u, Trip Advisor’da çok yüksek puan almasına rağmen çok içimize sinmediğimizden paylaşıp paylaşmamaktan emin değildik. Ancak en son Conde Nast Traveller dergisinde de Paris’teki uygun fiyatlı ve tarz sahibi oteller yazısında görünce vardır bir hikmeti dedik.

Hotel 123 Sebastopol, Sebastopol Bulvarı üzerinde dört yıldızlı yüzlerce odası olmayan bir otel. Bu Paris otelinin içi lobiden başlayarak sanki film endüstrisine adanmış gibi. Örneğin resepsiyon siyah beyaz Amerikan klasik filmlerinde görmeye alıştığımız sinemaların girişleri gibi. Resepsiyon boyunca geçip giden kırmızı halıda yürürken üstünüze başınıza bir çeki düzen verme ihtiyacı bile duyabilirsiniz.

Butik Paris Oteli

Odaların ise altta kalır bir tarafı yok. Banyoların lavaboları bile kamera taşımasında kullanılan kutular şeklinde.

Butik Paris Oteli

Konumu da Paris’te görmek isteyeceğiniz yerlere yürüyerek gitmenize izin verecek türden. Louvre Müzesi, Orsay Müzesi ve Notre Dame Katedrali yürüyerek yaklaşık yirmi dakika uzaklıkta. Bu butik Paris otelinin son fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca rezervasyon yaparsanız beş dakika yürüme mesafesindeki Experimental Cocktail Club’a da gitmenizi tavsiye ederiz. Kendisi TimeOut tarafından Paris’in en iyi kokteyl barı olarak seçilmiş.


5. EYFEL KULESİ’NE YAKIN BUTİK PARİS OTELİ ARAYANLAR İÇİN LE 7 EIFFEL HOTEL:

Eyfel Kulesi ve Hotel des Invalides’in tam arasında kalan bu butik otel Paris’e gidip de kimselere yol sormayalım gezerken, haritalar ile uğraşmayalım Paris’in gezilecek yerlerini ararken diyenlere göre. Otelden çıkıyorsunuz karşınızda Eyfel Kulesi var. Eyfel Kulesi’nin tam tersi istikamette yürürseniz de ileride sizi Hotel des Invalides karşılıyor. Onu da geçip biraz daha Seine kenarı boyunca yürürseniz önce Orsay Müzesi sonra da nehrin karşı kıyısında Louvre Müzesi sizi bekliyor. Birazcık daha yürüdüğünüzde Notre Dame Katedrali tam karşınızda.

Butik Paris oteli

Otelin odaları da dört yıldızlı bir otelden beklentileri karşılayacak cinsten. Tabii dört yıldızlı bir Paris otelinden; yani odalar biraz ufak :) Eğer beğendiyseniz bu butik Paris otelini rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz. 


6. SAFARİ HAVASINI PARİS’TE YAŞAMAK İSTEYENLER İÇİN BUTİK PARİS OTELİ HOTEL THOUMIEUX:

Michelin yıldızlı bir şefin olduğu bir otelde kalmak istiyorsunuz ama bir türlü uygun fiyatlısını bulamıyor musunuz? 15 odalı butik Paris oteli Hotel Thoumieux işte size bu fırsatı sunuyor. Kariyerine Élysée Sarayı’nda başlayan Jean-François Piège, Les Ambassadeurs gibi pahalı restoranlardan sonra, bu güzel butik Paris oteline gelmeye karar vermiş. Aradığınız şansı sonunda yakalamış olabilirsiniz ve belki enfes yemeklerin tadına da bakabilirsiniz.

Odalara gelince ise seyahatte ihtiyaç duyabileceğiniz teknolojik cihazları; iPad, Illy espresso makinesi gibi, hemen yatağınızın yanı başında. Bu arada gerçekten arıyor musunuz bunları seyahat giderken? Aslında Paris’in tadını çıkarmak daha zevkli olsa gerek. Neyse biz devam edelim :) Yatağınızın yanı başı diyoruz çünkü odalar bir çok Paris otelinde olduğu gibi burada da küçük :) Odanın kendisi ise desenli duvar kağıtları, geometrik şekilli halıları, çiçekli perdeleri ve leopar motivli yatak örtüleri ile algılarınızın dinlenmesine hiç fırsat vermeyecektir.

Butik Paris oteli

Konumuna gelince, Seine Nehri’nin iki sokak arkasında, yani beş dakika uzaklığında. Eyfel Kulesi’ne yürüyerek 15 dakikada uzaklıkta… Eyfel’e daha yakın bir otel bulmak oldukça zor zaten. Çünkü Eyfel Kulesi’nin önündeki kocaman parkı geçmek bile sırf on dakika alıyor. Orsay Müzesi ise 15 dakika uzaklıkta. Son bir not daha… Bu kadar yakınken Jean-François Piège’in restoranında yemeklerin tadına bakmak isterseniz de söyleyelim set menü için en az 99 €’yu gözden çıkarmalısınız. Otelin güncel fiyatlarını buradan kontrol edip rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.


7. ROMANTİK BİR BUTİK PARİS OTELİ ARAYANLAR İÇİN SEVEN HOTEL:

Paris tatiliniz şehrin kendisi gibi romantik olsun istiyorsanız butik Paris oteli Seven Hotel aradığınız seçenek olabilir. Aynalardan yansıyan LED aydınlatmaları, sanki uçan halıymış gibi havada asılı duran yatakları, başucu olmayan yuvarlak yatakları, kıpkırmızı odaları ile bu Paris oteli gerçekten klasik otellerde sıkılanlara göre bir yer.  

Butik Paris oteli

Odaların isimleri bile otel ile ilgili size fikir verebilir; “Yıldızlara Yakın”, “Mutlak Havadalık” ve “Tasarımcı”… 

Butik Paris oteli

Bu 35 odalı butik Paris otelinin yeri de güzel üstelik. Latin Quarter’daki Seven Hotel’den Jardin des Plantes ve Pantheon’a 10 dakikada, Notre Dame Katedrali’ne, Orsay ve Louvre müzelerine yaklaşık yarım saatte yürüyerek gidebiliyorsunuz. Bu ilginç ve güzel Paris otelinin gitmek istediğiniz tarihlerdeki fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.


8. PARİS’İN MERKEZİNDE BUTİK OTEL ARAYANLAR İÇİN HOTEL VERNEUIL:

Çok merkezi bir Paris otelinde kalayım, Paris’teki en önemli turistik yerlerin hemen yakınında olayım, sıcak atmosferi olan odaları olsun, odalar konforlu olsun, cebimde çok olmasa da yeterince param var, kaç kere tatile gidiyorum ki diyorsanız 26 odalı Hotel Verneuil’i butik Paris oteliniz olarak deneyebilirsiniz.

Butik Paris oteli

Otelin odaları küçük olsa da en büyük artısı lokasyonu. Paris’in en önemli turistik merkezleri Louvre Müzesi, Orsay Müzesi, Notre Dame Katedrali’ne yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesinde bu butik Paris oteli. Seine Nehri boyunca yol alan hop on – hop off teknelerin iskelesine de çok yakın, böylece Eyfel Kulesi’ne de çok kolay ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatları kontrol edip rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


9. FANTASTİK BUTİK PARİS OTELİ ARAYANLAR İÇİN HOTEL ORIGINAL PARIS:

Tim Burton’ın Alice in Wonderland filminden esinlenen, biraz uçuk kaçık modacı Stella Cadente’nin tasarımı olan Hotel Original Paris’te sıra. İskambil kağıtlarından ödünç alınmış maça, karo, sinek, kupalarla dolu perdeleri, deniz anası gibi led aydınlatmalar ile işgal edilmiş bembeyaz odaları, odanın içindeki küveti, dama tahtası gibi siyah beyaz renkli duvarlı banyoları ile uçuk kaçık modacının ünvanının hakkını verdiğini söyleyebiliriz :)

Butik Paris oteli

Konum açısından ise Picasso Müzesi’ne 10 dakika, Notre Dame Katedrali’ne ise 25 dakika uzaklıkta. Louvre Müzesi ve Orsay Müzesi, Eyfel Kulesi için ise metroya binmek faydalı olacaktır ki otele yakın bir istasyon var :) Planladığınız tarihler için fiyatlara veya en azından otelin ilginç fotoğraflarına buradan bir göz atabilirsiniz.


10. HEM PARİS’İN MERKEZİNDE BİR OTEL OLSUN HEM DE KLASİK OLSUN DİYENLER İÇİN HOTEL BRITANNIQUE:

Üç yıldızlı ama yer bulması neredeyse imkansız 39 odalı bu güzel Paris butik otelinin odaları klasik tarzdan kopamam, riske de girmem diyenlere göre birazcık. Otelin konumu da dekorasyonu gibi riskten uzak durmak istenlere göre. Paris’in tam kalbi sayılabilecek Île de la Cite adasının hemen yakınında. Paris’ten bahsederken bu ada meselesi biraz garibinize gittiyse şöyle anlatalım Notre Dame Katedrali’nin hemen yanı başında otel. Modern mimarisi ile dikkat çeken Pompidou Merkezi ve Louvre Müzesi’ne de doğal olarak çok yakın.

Butik Paris oteli

Beğendiyseniz eğer güncel fiyatları buradan kontrol edip rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.


BONUS 11. ÜNLÜ BİR MODACININ TASARIMI BUTİK PARİS OTELİNDE KALMAK İSTEYENLER İÇİN HOTEL LE BELLECHASSE:

Söz konusu şehir moda ile ünlü Paris olunca otellerin dekorasyonunu bile ünlü modacılar yapabiliyor. Bu butik Paris otelinin de dekorasyonunu da modacı Christian Lacroix. Eğer siz de kendi adına parfümü bile olan bir modacını tasarımı olan odalarda kalmak isterseniz Hotel Le Bellechasse’yi kısa listenize alabilirsiniz. Doğruya doğru, odalar çok büyük değiller ama hiçbiri de diğerinin aynısı değil. Yani öyle tek bir üretim hattından çıkmış birbirinin aynısı odalarda da kalmıyor olacaksınız. 

Butik Paris oteli

Otelin önemli bir avantajı da konumu. Bu Paris oteli Sine Nehri’ne birkaç dakika uzaklıkta. Dilerseniz Seine Nehri boyunca yürüyerek Louvre Müzesi veya Orsay Müzesi’ne birkaç dakikada ulaşabilirsiniz. Notre Dame Katedrali ve Eyfel Kulesi’ne metroya binmeyeceğim diye hırs yaparsanız yürürsünüz ama metrosu ile ünlü bu şehirde zaman kaybetmenize değmez. Eğer rezervasyon yaptırmak isterseniz buradan otel ile ilgili en güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz. 


BONUS 12. ZAMANDA YOLCULUK YAPMAK İSTEYENLER İÇİN BUTİK PARİS OTELİ HOTEL RESIDENCE HENRI IV:

Eğer Paris’te 19. yüzyıl Fransız aile evinde kalmak istiyorsanız, sadece 13 odası olan butik otel Hotel Residence Henri IV mükemmel bir tercih olacaktır. Yatağın yanında tavandan yerlere uzanan perdeleri, iki odun atma hissi uyandıran şöminesi, antika masası ile akşamları otelinize döndüğünüzde kendinizi sadece başka bir şehirde değil, aynı zamanda başka bir çağda da hissedeceksiniz.

Butik Paris oteli

Latin Quarter bölgesindeki bu butik Paris oteli, Paris’in merkezinde olmakla birlikte (Notre Dame’a 10 dakikalık yürüme mesafesinde mesela) turist kalabalıklarından da bir o kadar uzakta. Maalesef bu Paris otelinde yer bulmak biraz zor olabiliyor. Yine de rezervasyon için şansınızı burada deneyebilirsiniz.


BONUS 13. PARİS’İN MERKEZİNDE HUZURLU BİR ADADA KALMAK İSTEYENLER İÇİN HÔTEL SAINT-LOUIS EN L’ISLE:

Önce söyleyelim bu otelin olduğu mahalle, yani Île Saint-Louis, bizim Paris’te gördüğümüz en güzel yerdi. Bunun en büyük sebebi de buranın bir ada olmasıydı (Ile ada demekmiş). Evet doğru duydunuz burası gerçekten bir ada. Seine Nehri’nin tam ortasında Notre Dame Katedrali’nin hemen karşısında bir ada. Hatta öyle bir ada ki bu kadar gürültülü, bu kadar kalabalık, bu kadar turistik bir şehirde, hem de o şehrin tam merkezinde nasıl böyle bir yer kalabilmiş diye çok merak ettirmişti bize. Ama öyle de bir ada ki sadece bir iki dakikalık yürüme mesafesinde Notre Dame Katedrali’ne. Neyse yeter anlattığımız otelin yerini otelin kendisine geçelim.

Butik Paris oteli

Otelin odaları, taş zemini, krem rengi abajurları, kahverengi ağırlıklı yatak örtüleri, kendine has banyo dizaynı ile Paris’te gün boyu yorulduktan sonra dinlenmenizi sağlayacak bir konfora sahip. Bu arada bu Paris otelinde kalmaya karar verirseniz rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.

Ayrıca burada kalırsanız akşamları otelinize aylak aylak dönerken aynı minik adadaki Paris’in en güzel dondurmacısı Berthillon’da sıraya girip dondurmanın tadını her gün çıkarabilirsiniz.


Umarız bu butik Paris otellerinden birisini beğenmişsinizdir. Eğer beğendiyseniz ve Paris seyahatinizde bu otellerden birinde kalmayı planlarsanız sayfamızdaki linklerden rezervasyon yapmayı unutmayın. Biz de böylece daha fazla yazı yazabilelim :) 

Eğer bu otellerden daha farklı bir otel arıyorsanız da aşağıda diğer Paris otel tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz. Şimdiden Paris’te güzel anılarla dolu, telefonlarınızın hafızasını keyifli fotoğraflarla dolduracak bir tatil geçirmenizi dileriz…


DİĞER PARİS YAZILARIMIZ:

Paris Gezilecek Yerler Paris Ucretsiz Gezilecek Yerler Eyfel Kulesi Notre Dame Katedrali Sacre Coeur Paris Doga Tarihi Muzesi Seine Nehri Tekne Turu Ile Saint Louis Paris Otelleri 5 Yildizli Paris Otelleri Ekonomik Paris Hostel Tavsiye Paris Kotu Otel Deneyimi Louvre Muzesi Sira Louvre Yorulmadan Gezme Yollari Mona Lisa Medusanin sali Napolyon Tac Giyme Toreni Disneyland Paris Gezilecek Yerler Walt Disney Studios Gezilecek Yerler Disneyland Paris Ulasim Disneyland Paris Siralardan Kurtulma Yollari Disneyland Paris Otel Rehberi Disney Karakterleri Yemek Disneyland Paris Yeme Icme Rehberi Paris Alisveris Rehberi Tax Free Alisveris