10 Sıra Dışı ve Ekonomik Paris Otel Tavsiyesi

Paris otel tavsiye
Paris otel tavsiye


Paris’te kendinize kalacak güzel, ekonomik ve ilginç bir otel arıyorsanız 10 Sıra Dışı ve Ekonomik Paris Otel Tavsiyesi yazımız tam size göre. Sıra Dışı ve Ekonomik Paris Otel Tavsiyesi yazımızda elimizden geldiğince Paris’in uygun fiyatlı, ilginç otellerini bir araya getirmeye çalıştık. Listeyi hazırlarken mümkün olabildiğince Paris’in merkezindeki otelleri seçtik ki Paris’te harcayacağınız kıymetli vaktinizi labirent gibi metro istasyonlarında hangi renkli metroya binecektik diye harcamayın. Tabii ki Paris öyle ufak şehirler gibi de değil. Bu nedenle her yere yakın bir Paris otel tavsiyesi vermek de kolay değil. Eyfel Kulesi’ne yakın olan otel Notre Dame Katedrali’ne yakın olmayabiliyor. Yani Paris’in meşhur “her yeri metro ile bağlamışlar ya” dedirten metrosunu mutlaka kullanacaksınızdır :) Bu arada ekonomik Paris otel tavsiyesi dediğimiz için söyleyelim uygun fiyat herkesin bütçesine göre farklılık gösterebilir. Kimileri için hosteldir uygun fiyatlı otel, kimileri için ise üç yıldız ve altındaki otellerdir uygun fiyatlı. Bu yüzden bu Paris Otel Tavsiyesi yazımızda farklı bütçelere göre otelleri anlatmaya çalışacağız. Otel sıralamasını da en uygun fiyatlı otelden başlayacak şekilde yaptık ki kolaylık olsun. Tabii çoğunun bir ortak noktası var; o da genellikle odaların ufak olması :) Paris otel tavsiyesi yazımıza başlamadan önce otellerin fiyatlarını niye yazmadığımızı da paylaşalım. Otellerin fiyatları yok promosyondu, yok son bir oda kaldı diye gününe göre yarı yarıya fark edebiliyor, yazacağımız fiyat da pek anlamlı olmayabiliyor.

Son bir not daha eğer yazılarımızı beğeniyorsanız ve destek olmak isterseniz rezervasyonlarınızı yazımızdaki booking.com linklerinden yapmayı unutmayın ki biz de daha çok yazı yazabilelim :) Şimdiden keyifli bir Paris tatili dileriz. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama Paris’te kötü bir otel seçimi yaparsanız başınıza gelecekleri de buradan okuyabilirsiniz; tecrübeyle sabittir.


1. Eşi benzeri pek olmayan Paris otel tavsiyesi arayanlar için Hotel de Nesle:

Sıradaki Paris oteli rutin otel konseptinin biraz uzağında. Öyle uzağındaki bu Paris oteli sanki tüm dünyayı gezmiş, gittiği her ülkeden hatıralar almış, aldığı eşyaları atmaya bir türlü kıyamamış, bol kedisi olan, kedilerinin her an kırılacak gibi duran eşyaların arasından sürtünerek geçtiği bir ev sahibinin evi gibi. 

Paris-otel-tavsiye

Fincanlar, tabaklar, tablolar, kurutulmuş çiçekler ile çıfıt çarşısı gibi :) 

Hotel de Nesle’nin odaları da kendisi gibi farklı. Hiçbiri diğerinin aynısı değil. Ama hepsi biraz derbeder, hepsi biraz bohem. Bazı odalar antik Mısır, bazıları Notre Dame’ın Kamburu, bazıları Afrika’da safari temalı. 

Paris otel tavsiye

Odalarda aradığınız şatafat olmayabilir ama odaların dekorlarının ilginç olduğu kesin.  

Lokasyonunu da anlatalım. Bu Paris otelinini tavsiye etme nedenlerimizden birisi de konumu. Seine Nehri’nin sol kıyısında, Notre Dame ve Louvre Müzesi’ne yaklaşık 500 metre uzakta. Otelin eksileri yok mu, var tabii… Odalarda televizyon yok ki kimileri için bu olumlu bile olabilir :) Çoğunun olmasa da bazılarının banyoları ve tuvaletleri ortak :) Klima mı? Vantilatör ne güne duruyor, hele pencereleri açıp temiz hava almak varken… Paris otel tavsiyemizi beğendiyseniz rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz. Bu arada rezervasyon yaparken dikkat edin bazı odalar ortak banyolu… 


2. Yaşını göstermeyen Paris otel tavsiyesi Hotel de la Paix Montparnasse:

130 yıllık bu Paris oteli uygun fiyatları ile Paris’in güzel ve gizli otellerinden birisi. 130 yıllık dediysek klasik tarzda bir yer olarak düşünmeyin. Tam tersine rengarenk aksesuarların serpiştirildiği sıcacık odalara sahip bir otel. 

Paris Otel Tavsiye

Hasır koltuklar, eski bir gramofon, tuğla duvarlar, küçük abajurlar sıcak bir otel dekorasyonu için her şey düşünülmüş :) 

Paris’in bu kadar içinde olmasına rağmen kırsalda küçük bir evin misafir odası gibi duruyor Hotel de la Paix’in odaları. Hatta dediklerine göre bu odalardaki eşyaların bir çoğunu, Fransa’nın kasabalarına gittikleri zamanlarda almış, otelin sahipleri. 

Paris otel tavsiye

Odalar konforlu ve güzel bir yazlık gibi döşenmiş. 

Otelin konumu da hiç de fena değil. Paris’in gezilmesi gereken yerlerinden Lüksemburg Bahçesi’ne birkaç yüz metre uzakta. Notre Dame Katedrali ve Orsay Müzesi’ne ise yürüyerek yarım saatte ulaşılabiliyor. Bunların hiçbirini beğenmezseniz hemen yanındaki metro istasyonu sayesinde her yere ulaşabilirsiniz. Tüm bunların üstüne fiyatların uygunluğu düşünüldüğünde bir şansı hak ediyor gibi. Bu Paris otel tavsiyesi bize göre oldu diyorsanız otelin güncel fiyatlarını buradan görebilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Bir de not; burada kalırsanız ve deniz ürünlerini seviyorsanız hemen yakındaki Le Dome’da bir akşam yemeğini tavsiye ederiz.


3. Metro hemen yakınımızda olsun diyenlere göre Paris otel tavsiyesi Hotel Mayet:

Hotel Mayet, Paris otel fiyatlarının genelde ne kadar yüksek olduğu düşünüldüğünde rengarenk odaları, yepyeni banyoları ile Paris’in merkezinde iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Lokasyon olarak da Eyfel Kulesi ve Orsay Müzesi’nin tam ortasında kalıyor ve ikisine de yürüyerek yaklaşık 20 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Rodin Müzesi ve Askeri Müze daha bile yakınlar. Güncel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Paris otel tavsiye

Doğruya doğru biz de anlamadık çöl konseptinin arkasında yatan mesajı :)


4. Alışverişsiz Olmaz Diyenler için Galleries Lafayette’e yakın Paris otel tavsiyesi, Hotel Arvor Saint Georges:

Hotel Arvor Saint Georges, otelden ziyade, aslında kalmaya geldiğiniz Parisli arkadaşlarınız evi gibi. Öyle çok kalabalık değil odadaki mobilyalar. Odalar minimalist bir zevkle döşenmiş. Odalardaki eşyalar; küçük bir avizenin ağırlığını taşıyabilecek kadar güçlü sehpalar, gömlekleri asma işlevini görecek bir askılık, gece uyumadan önce okuduğunuz kitabın sayfalarını aydınlatmaya yetecek kadar ışık veren başucu lambaları, hepsi çelimsiz olduğu kadar işlevsel.

Paris otel tavsiye

Güzel alışveriş dolu bir günden sonra dinlenmek gibisi yok :)

Bu Paris otel tavsiyemiz South Pigalle bölgesinde. South Pigalle neresi derseniz de Ressamlar Tepesi, Moulin Rouge ve Sacre Coeur Bazilikası’na çok yakın diye açıklayalım. Sacre Couer Bazilikası’na yürüyerek 15 dakika, Louvre Müzesi’ne ise yürüyerek 25 dakika uzaklıkta. Hemen yakınında metro durağı da var. Tabii hepsinden önemlisi Paris’in ünlü alışveriş merkezi Galleries Lafayette’e sadece birkaç dakika uzaklıkta :) Hotel Arvor Saint Georges’un güncel fiyatlarını buradan kontrol edebilirsiniz.


5. Bembeyaz Paris otel tavsiyesi arayanlar için Blc Design Hotel:

Blc Design Hotel’in en önemli yanı kendine has dekoru, bembeyaz bir otel burası. Beyaz derken öyle böyle değil; masalar, sandalyeler, merdivenler, perdeler, koltuklar, yataklar, otelin her yeri bembeyaz :) Olsun beyaz temizliktir diyorsanız, tam size göre demektir.   

Paris otel tavsiye

Televizyonların ekranı dışında neredeyse her şey beyaz.

Otelin konumuna gelince Seine Nehri’nin sağ kıyısında olan Blc Design Hotel’in etrafında yürüyüş mesafesinde gezecek çok fazla yer yok. Ama biraz yürümeye razıysanız 20 dakika uzaklıktaki Île Saint-Louis (Paris’in en güzel dondurmacısının olduğu Seine Nehri üzerindeki sımsıcak ve minicik ada) ve 30 dakika uzaklıktaki Notre Dame Katedrali fazlası ile yeter. Güncel fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz.


6. Güzel manzaralı Paris otel tavsiyesi yok mu diyenler için Hotel du Quai Voltaire:

Sıra geldi manzaramız güzel olsun diyenlere göre bir Paris otel tavsiyesine. Paris’in en güzel manzaralı otellerinden birisi gösterilen Hotel du Quai Voltaire’de, dediklerine göre bir zamanlar Pissarro resimlerini yapmış, Baudelaire, Oscar Wilde, Wagner ve Sibelius zamanında Paris’e geldiklerinde kalmış. Paris’in en güzel manzaralı oteli kısmına gelince, gerçekten Seine Nehri’nin hemen kıyısındaki Hotel du Quai Voltaire ile rekabet edecek bütçemize uygun fazla otel olmayacağı kesin.

Paris otel tavsiye

Paris’in en güzel manzaralı otellerinden birisi Hotel du Quai Voltaire.

Bir de bunun üstüne Louvre Müzesi ile karşılıklı olduklarını düşünürsek, üstüne Orsay Müzesi’nin de hemen yanı başınızda olduğunu söylersek otelin biraz klasik kalmış mobilyalarını görmezden gelebilirsiniz.

Paris otel tavsiye

Uzun zamandır bir otelde kalorifer peteği görmemiştik :)

Paris’in mutlaka görülmesi gereken yerlerini otelin etrafına inşa etmişler sanki. Çünkü Notre Dame Katedrali’ne de Hotel du Quai Voltaire’den yürüyerek gidebilirsiniz. Seine Nehri’nin kıyısında ve hemen yakınında iskele olması metro yerine toplu taşıma olarak hop on hop off tekneleri seçmenizi bile sağlayabilir. Son bir not daha aman dikkat 33 odanın beş odası Seine Nehri’ni görmüyor, düşük bir ihtimal ama mutlaka rezervasyon yaparken gerekli uyarıları yapın. Bu Paris otel tavsiyesi bize göre diyorsanız yerinizi buradan ayırabilirsiniz :)


7. Geçmişin güzelliklerini arayanlara göre Paris otel tavsiyesi, Hotel Langlois:

Paris otel tavsiyesi yazımızı hazırlarken, Hotel Langlois şöyleymiş de, Hotel Langlois böyleymiş de diye en çok karşımıza çıkan yer oldu bu otel. Bundan yıllar önce 1870 yılında bir banka olarak hizmet vermeye başlamış Hotel Langlois’in olduğu bina. Otel olduğunda da Hotel Langlois bu mirası elinden geldiğince korumaya çalışmış. Nişantaşı’ndaki binalardan alıştığımız, merdivenleri yürüyerek çıkan yaşlı bir amcadan daha yavaş çalışan binanın eski asansörünü bile korumuşlar.

Paris otel tavsiye

Otelin özlediğimiz ama günlük hayatta bir türlü karşımıza çıkmayan asansörleri.

Hollywood’da bile yerini almış Hotel Langlois, The Truth About Charlie filminin seti olmuş. Bu arada filmin IMDB puanı pek parlak değil, ona göre değerlendirmeyelim lütfen :) Odalarında da 19. yüzyıl mobilyalarını, art deco heykelleri ve yağlı boya tabloları övünerek sunan Hotel Langlois’in en sıcak yanlarından biri ise odalarındaki şöminesi.

Paris otel tavsiye

Odalarda klima olmasa dekoru ile kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissettirebilir.

Az daha yerini söylemeyi unutuyorduk. Seine Nehri’nin sağ kıyısında Louvre Müzesi (yürüyerek 25 dakika) ve Ressamlar Tepesi (yürüyerek 20 dakika) arasında kalıyor. Hemen yakınında metro istasyonu var. Bir de Paris’in ünlü ve kocaman Galeries Lafayette mağazasına 5 dakika uzaklıkta. Uygunsa sizin için rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


8. Havalı Paris otel tavsiyesi arayanlar için Mama Shelter:

Paris’in çok gündemde olan otellerinden biri de yakın zamanda ülkemizde de bir şubesi açılan Mama Shelter. İç tasarımı Philippe Starck tarafından yapılan otel Paris otelleri arasında kendine önemli bir yer edinmiş. Mama Shelter, kendisi kadar meşhur ve havalı barı ile, Batman ve Robin maskeleri şeklindeki lambaları ile, siyaha boyanmış ve üstüne şiirler yazılmış duvarları ile uzak ara en farklı Paris otellerinden birisi.

Paris otel tavsiye

Otelin restoranı da meşhurmuş. 

Paris otel tavsiye

Bir akşam yemeğinizi de Mama Shelter’ın Pizzeria’sında alabilirsiniz.  

Bu Paris otel tavsiyemizin odalarında havalı iMac ekranlı TV de var, kahvaltıdan veya akşam yemeklerinden tasarruf etmek isteyenler için can kurtarıcı mikrodalga fırın da. Odalar ayrıca köstebeklere yakışacak düzeyde karanlık. E ne de olsa havalı olmak için biraz da karanlık olmak gerekiyor :)

Paris otel tavsiye

Batman lambalar dikkatlerden kaçmasın :)

Sunduğu tarza rağmen fiyatlar görece ucuz kalmış. Yaklaşık $ 150’a kadar düşüyor fiyatlar, otelin çok dolu olmadığı günlerde gidiyorsanız. Otelin konumuna gelince yakınlarda Paris’in diğer bölgelerine göre çok çok az sayıda otel var. Doğru yere mi gidiyorum bile diyebilirsiniz, otele varmaya çalışırken, sizden başka etrafta ellerinde bavulla gezen turist pek görmediğinizde. Havalıymış ve beğendik bu Paris otel tavsiyesini diyorsanız rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


9. Her yere yakın, merkezi Paris otel tavsiyesi arayanlar için Hotel Therese:

Sıradaki Paris otel tavsiyesinin en önemli özelliği yaratmaya çalıştığı ihtişam ile çelişen fiyatları. Söylediklerine göre odalardaki kumaşlar bile çok ünlü markalarmış; mesela Venedikli tarihi tekstilci Rubelli’nin kumaşlarını kullanıyorlarmış. Gerçi bizim için kumaşların markasından ziyade odaların rahatı daha önemli :) Odalar biraz küçük olsa da Paris’te koca bir gün gezdikten sonra rahatça dinlenebileceğinizden türden. 

Paris otel tavsiye

Otel o kadar merkezi ki Louvre Müzesi’nden yorgun argın çıkıp dinlenmeye bile gidebilirsiniz :)

Hotel Therese’nin Paris otel tavsiyesi listesine girmesinin önemli sebeplerinden biri de otelin neredeyse rakipsiz konumu. Seine Nehri’ne, Louvre Müzesi’ne ve Orsay Müzesi’ne sadece 15 dakikada, Şanzelize ve Notre Dame Katedrali’ne 25 dakikada yürüyerek gidebilirsiniz. Neredeyse Paris’in meşhur metro ağını görmenize gerek kalmadan Paris’i gezebilirsiniz dersek şehir biraz büyük olduğundan birazcık abartmış oluruz ama mutlaka görmeniz gereken birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz kesin.

Paris otel tavsiye

Otelin dekorasyonunda vintage ve neo endüstriyel bir atmosfer bir araya getirilmiş, diyorlar :) 

Otelin sadece 40 odalı olması fiyatların kimi zamanlar epey bir yükselmesine neden oluyor onu da söyleyelim. Uygun fiyatlı bir zamana denk gelirseniz Hotel Therese’yi Paris’teki oteliniz olarak seçebilirsiniz. Beğendiyseniz buradan rezervasyon yapabilirsiniz.


10. Zamanın ötesinde Paris otel tavsiyesi arayanlar için Hotel Odyssey By Elegancia:

Milla Jovovich’i hafızalarımıza kazıyan Beşinci Element filminin setiymiş gibi duran bu Paris oteli kendinizi gelecekte bir uzay gemisi tatilinde hissetmenize neden olabilir. Bütün odalar fosforlu sarı, fosforlu mavi, fosforlu eflatun… Bazı odaların yatakları ise Ridley Scott filmlerinde görmeye alıştığımız kapsüller gibi yapılmış. Paris’ten döndüğünüzde sadece Eyfel Kulesi’nin değil kaldığınız otel odasının da resmini çekmek istiyorsanız burayı deneyebilirsiniz.

Paris otel tavsiye Hotel Odyssey

Kapıdan içeri girdiğinizde geleceğe yolculuk yapıyor gibisiniz.

Paris otel tavsiye

Yatağa girerken uzay kapsülüne giriyor gibisiniz :) 

Otelin Paris otel tavsiyesi listesine girmesinin önemli sebeplerinden birisi de konumu. Louvre Müzesi’nin 200 metre arkasında, Seine Nehri’ne de 500 metre uzaklıkta yaklaşık. Orsay Müzesi de nehrin karşı kıyısında zaten. Notre Dame Katedrali ve Tuileries Bahçeleri de yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Burayı seçerseniz metroya çok bağlı kalmayabilirsiniz anlayacağınız. Eğer bu otel bize göre olabilir diyorsanız güncel fiyatları buradan kontrol edebilirsiniz.


Bonus 11. Sıra dışı Paris oteli isteyenler için için One by The Five Hotel:

One by The Five Hotel sıra dışı bir otel arayanlar için uygun bir Paris otel tavsiyesi olabilir. Hangi oda tipini seçtiğinize bağlı olarak tavanda yıldızlar gibi parlayan ışık efektleri, duş başlığında LED ışıklar, bir ucu havada asılı duran yataklar gibi diğer otellerde göremeyeceğiniz ilginç detaylar var bu Paris otelinde. Odalar her ne kadar küçük olsa da fiyatları Paris standartlarına göre oldukça uygun.

Paris otel tavsiye

Doğru gördünüz yatak havaya asılı :)

Orsay Müzesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali’ne yaklaşık 30 dakikada, Doğa Tarihi Müzesi ve Lüksemburg Bahçeleri’ne yaklaşık yürüyerek 15 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Tabii Paris’teyken metroya binmemek olmaz diyorsanız en yakın metro istasyonu da 10 dakika uzaklıkta. Bu Paris otel tavsiyesi ilginizi çektiyse rezervasyonu buradan yapabilirsiniz.


Umarız Paris otel tavsiyesi yazımız Paris’te güzel bir otel bulmanıza yardımcı olmuştur. E tabii öyle olduysa otel rezervasyonunuzu bu sayfamızdaki linklerden yapmayı unutmayın ki bize de destek olabilin :) Paris’te keyifli ve güzel bir tatil dileriz…


DİĞER PARİS YAZILARIMIZ:

Paris Gezilecek Yerler Paris Ucretsiz Gezilecek Yerler Eyfel Kulesi Notre Dame Katedrali Sacre Coeur Paris Doga Tarihi Muzesi Seine Nehri Tekne Turu Ile Saint Louis Paris Otelleri 5 Yildizli Butik Paris Otelleri Paris Hostel Tavsiye Paris Kotu Otel Deneyimi Louvre Muzesi Sira Louvre Yorulmadan Gezme Yollari Mona Lisa Medusanin sali Napolyon Tac Giyme ToreniDisneyland Paris Gezilecek Yerler Walt Disney Studios Gezilecek Yerler Disneyland Paris UlasimDisneyland Paris Siralardan Kurtulma Yollari Disneyland Paris Otel Rehberi Disney Karakterleri Yemek Disneyland Paris Yeme Icme Rehberi Paris Alisveris Rehberi Tax Free Alisveris