En Güzel 10 Ekonomik Roma Oteli


Roma’ya gitmek için yok pasaporttu, yok uçak biletiydi, yok vizeydi derken zaten çok para harcadık, otele ayıracak doğru düzgün bütçemiz kalmadı diyor, ekonomik ve daha ucuz Roma oteli olsun istiyorsanız aradığınız oteli bulmanıza yardımcı olabiliriz belki. Ucuz Roma oteli arıyorsunuz diye öyle kıyıda köşede unutulmuş yerlerde de kalmanız gerekmiyor. Roma’nın en sıra dışı otellerinde kalıp tasarruf etmeniz de mümkün. Eskiden manastır olan ekonomik bir Roma oteli mi istersiniz, yoksa bir zamanlar düşmanların gözetlendiği savunma kulesi olan uygun fiyatlı bir Roma oteli mi tercih edersiniz, vay efendim “biz sadece ekonomik bir Roma oteli arıyoruz gerisi çok önemli değil” mi dersiniz fark etmez, birçok seçenek mevcut. Anlayacağınız ucuz bir Roma oteli demek illa “zaten yatmadan yatmaya gideceğiz”in karşılığı demek değil. Bu arada söyleyelim elimizden geldiğince en pahalıdan en ucuz otele doğru sıralamaya çalıştık ama otellerin fiyatları malum çok değişken, yarıya düşüp, ikiye katlanabiliyor gününe göre. Son bir şey daha var söyleyeceğimiz. Eğer yazımız işinize yararsa otel rezervasyonunuzu sayfamızdan yaparsanız seviniriz. Bize de daha çok yazı yazmak için destek olmuş olursunuz :) Ve sonunda, işte karşınızda 10 ekonomik Roma oteli. 


1. PALMİYEYELER ALTINDA KAHVALTI KEYFİ YAPABİLECEĞİNİZ HOTEL PONTE SISTO: 

Diyorsanız ki fiyatlar uygun ve kalacağımız otel Roma’nın tam merkezinde olsun ama bunlar tek başına yetmez biraz da farklı olsun size Hotel Ponte Sisto’yu tavsiye edebiliriz. Roma’nın kalbi sayılabilecek Piazza Navona ve Campo de’Fiori’ye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde Hotel Ponte Sisto. Roma gece hayatı için mutlaka uğrayacağınız Trastevere’ye de yürüyerek sadece beş dakika uzaklıkta. Özellikle gece geç saatte dönmek istediğinizde yolun gözünüzde büyümeyeceği bir konumda. Üstelik eskiden de bir manastırmış :)

Bu Roma otelinin dekorasyonu öyle “yepyeni, ne de güzel yapmışlar” diyebileceğimiz gibi değil ama otelin palmiyelerin gölgesinde serinlemiş avlusu bu açığı kapatacak kadar konforlu. Kahvaltınızı açık havada yapıp kendinizi bol gezmeli bir Roma gününe hazırlayabilirsiniz. 

Ekonomik Roma oteli Hotel Ponte Sisto

Palmiyeler altında güzel bir kahvaltı ile güne başlamak zevkli olabilir

Bahçenin huzuru yetmezse otelin Roma’nın Rönesans dönemi binalarını, Barok mimarisinin çatılarını görebileceğiniz terasına çıkabilirsiniz. Bizim için Roma oteli budur gerisine bakmaya gerek yok diyorsanız, rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz


2. ROMA’NIN EN FARKLI OTELİ RESIDENZA TORRE COLONNA:

Sıradaki Roma oteli Roma’nın belki de en ilginç oteli. Roma’da kalabileceğiniz en farklı, en butik ekonomik otel aynı zamanda. Residenza Torre Colonna’dan bahsediyoruz. Niye olduğunu söylediğimizde siz de bize hak vereceksiniz. Bu sadece beş odalı butik otel aslında tarihi bir savunma kulesi. Hem de Ortaçağ’dan kalma, soylu Colonna ailesine ait bir savunma kulesi.

Ekonomik Roma oteli Residenza Torre Colonna 1

Hayatınızda kaç kere Ortaçağ’dan kalma savunma kulesinde kalabilirsiniz ki… 

Dışarıdan bakıp uzunlamasına dikdörtgen şeklindeki taş yapıyı gördüğünüzde içeride bir resepsiyon olduğunu, odalarda Nespresso makinesi bile olduğunu tahmin edemeyeceğiniz bir savunma kulesi burası. Residenza Torre Colonna’nın her katında ayrı bir oda var ve odalar ortaçağdan kalma bir binaya yakışmayacak kadar konforlu. Otelin güzel bir de terası var. Otelin konumu da neredeyse mükemmel denecek kadar merkezi. Otelin bir tarafında İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi, diğer tarafında Kolezyum var ve hepsine en fazla 15 dakika yürüme mesafesi uzaklıkta. 

Ekonomik Roma oteli Residenza Torre Colonna 2

Otelin her katında bir oda var

Fiyatlar da önceki diğer otellere göre oldukça da uygun, tabi yer bulabilirseniz :) Rezervasyonlarınızı buradan yapabilirsiniz.  


3. MANASTIRDA KALMAK İSTEYENLER İÇİN DONNA CAMILLA SAVELLI HOTEL: 

1642 yılında manastır olarak yapılan, daha çok yeni otele dönüştürülen bir otelde kalmak ister misiniz Roma’da? Bir zamanlar inzivaya çekilen rahibelerin kaldığı odalarda kalmak fikri ilginizi çekiyorsa Roma oteliniz olarak Donna Camilla Savelli Hotel’i seçebilirsiniz. Odalarındaki antika mobilyalar, koridorlarındaki önünden yüzlerce kez rahiplerin geçtiği tabloları ile tarihi hissedebileceğiniz bir Roma oteli burası. Otelin kendisi gibi konumu da biraz sıra dışı doğrusunu söylemek gerekirse. Çok fazla otelin yer almadığı Tiber’in batı kıyısında Trastevere yakınlarında burası. Ama böylece geç saatte Trastevere’den çıkıp otelinize hemen ulaşabilirsiniz. Gerçi Trastevere gece hayatından çıkıp bir manastıra gitmek ne kadar iyi bir fikir olur bilemedik :) 

Bizim için ilginç olur diyorsanız rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  

Ekonomik Roma oteli VOI Donna Camilla Savelli Hotel

Roma gece hayatına yakın manastır yapmışlar :)


4. EV GİBİ ROMA OTELİ ARAYANLAR İÇİN MY NAVONA: 

Ev gibi, sıradaki Roma otelini en kısa anlatmanın yolu. Uzun uzun anlatmak gerekirse; içi sıcacık ahşap renkli, tipik İtalyan panjurlu minik pencereli, klasik bembeyaz yatak takımları yerine çizgili, pöti kareli yastık kılıflı bir ev gibi MyNavona. Üstelik filmlerde gördüğünüz ama sürekli üşenip bir Pazar sabahı bile olsa yapamadığınız, ya yatağa ekmek kırıntıları dökülürse diye imtina ettiğiniz yatakta kahvaltı romantizmini yaşayabileceğiniz bir yer.

Ekonomik Roma oteli MyNavona 1

MyNavona’nın okuma lambalarından eve de mi alsak dedirtecek odaları

Otelin konumu o kadar merkezi ki Pantheon’dan Vatikan’a, Kolezyum’dan Sant’Angelo Kalesi’ne giderken otelin önünden geçiyorsunuz. Her yolun Roma’ya çıkması gibi, Roma’da da her yol neredeyse MyNavona’ya çıkıyor :) MyNavona oteli tam bizlik hem de fiyatları uygunmuş diyorsanız, rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


5. ROMA’DA MERKEZİ KONUMLU RIPETTA PALACE: 

Hem fiyatlar biraz uygun hem otelimiz biraz farklı hem de merkezi olsun diyorsanız butik ve ekonomik Roma otel tercihiniz Ripetta Palace olabilir. Otelin fiyatları benzerlerine göre kredi kartı ekstresi geldiğinde pişman etmeyecek cinsten, bazı odalarının içinde kocaman bir küvet var ki bu da oteli biraz aykırı yapıyor. Konumu da 15 dakikada Piazza del Popolo’dan Vatikan’a, Pantheon’dan Spagna’ya ulaşılacak kadar güzel. Bulduk Roma ekonomik otelimizi diyorsanız rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  

Ekonomik Roma oteli Ripetta Palace 1

Odanın ortasındaki büyük bir lavabo mu küçük bir küvet mi diye sorgulayacağınız superior oda :)


6. GRİ SEVERLER İÇİN ARTEMIDE HOTEL: 

Sıradaki Roma oteli kelebeklerin bile dikkatini dağıtacak rengarenk tonlar bize göre değil, siyahın her türlü kombinasyonu olur yeter ki odamız biraz resmi dursun diyenlere göre bir yer. Artemide Hotel’in odaları gereksiz dağınıklığın olmadığı sade ve şık dekorasyona sahip. Otelin konumu da Vatikan’a uzaklığı dışında turistleri memnun edecek düzeyde. Piazza della Republica, Barberini Sarayı ve Kolezyum otele en yakın olan yerler. Dilerseniz rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.

Ekonomik Roma oteli Artemide Hotel

Hafiften resmi daireye yatak takımı koymuş dedirten Artemide Hotel renklerden hoşlanmayanlar göre :)


7. BAŞTAN ÇIKARICI SUITE SISTINA: 

Aradığınız otel biraz baştan çıkarıcı bir yerse Suite Sistina’yı size Roma oteliniz olarak tavsiye edebiliriz. Işıklarıyla, dekorasyonuyla bambaşka bir otel burası. Banyo ile oda arasındaki sınırın birbirine karıştığı, küvetten taşan bölük bölük suların ağır ağır bir araya gelip minik bir ordu gibi odayı işgal ettiği, sıcak suyun buharının mor ışıkla birleşip odada puslu bir hava oluşturduğu, Bang & Olufsen hoparlörlerden çıkan notaların odayı kapladığı ve kenar olmadığı için hiçbir zaman yatağın sağını veya solunu seçemeceğiniz bir otel burası :) 

Ekonomik Roma oteli Suite Sistina 1

Tabii eğer aman banyonun suları yere aktı düşüp kaymasak bari diyenlerdenseniz bu otel size göre değil :) 

Ekonomik Roma oteli Suite Sistina 2

Aman ben perdeyi küvetin içine koymadan edemem diyenlerdenseniz de bu otel size göre değil :) 

Dokuz odalı bu butik ve ekonomik Roma otelinin önemli bir özelliği daha var, odanızda ve hatta yatakta kahvaltı keyfi :) Tüm bu kadar artıya rağmen konumu da diğer otellerden altta kalır gibi değil. Aşk Çeşmesi’ne de, Barberini Sarayı’na da, Roma rehberinizdeki diğer yerlere de çok yakın. İspanyol Merdivenleri ise hemen yanıbaşında. İşte mükemmel Roma oteli budur, fiyatlar da uygunmuş diyorsanız rezervasyon için sizi şöyle alalım.   


8. İSPANYOL MERDİVENLERİ’NE YAKIN ROMA OTELİ ARAYANLAR İÇİN HOTEL MANFREDI SUITE IN ROME: 

Roma’ya birkaç günlüğüne gelip metrolarda, otobüslerde elde harita yolculuk etmeye vakti olmayanlara göre sıradaki Roma otel tavsiyemiz. İspanyol Merdivenleri ile Piazza del Popolo arasındaki Hotel Manfredi Suite in Rome’un konumuna göre fiyatları oldukça uygun. Otelin odaları da yine fiyatına göre düşünüldüğünde oldukça konforlu. Tabii mobilyaları bir döşemeciye götürüp az biraz yeniletseler daha da iyi olabilirdi :) Konum ve uygun fiyat bizim için her şey diyorsanız rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  

Roma otel tavsiye Hotel Manfredi Suite in Rome


9. GECE DIŞARI ÇIKACAĞIZ, TRASTEVERE’YE YAKIN ROMA OTELİ OLSUN DİYENLERE TRILUSSA PALACE HOTEL CONGRESS & SPA: 

Gündüzleri Roma’nın turistik yerlerini her halükarda gezeriz ama gece de dışarı çıkmak istiyoruz diyorsanız Trastevere’ye yakın otelleri tercih edebilirsiniz. Trastevere’deki hafif kenarları yanmış ve üzerindeki peyniri erimiş pizzalara, arnavut kaldırımlara konulmuş tahta masalardaki içecek dolu bardaklara yakın olmak istiyorsanız Trilusa Palace Hotel Congress & Spa’yı tercih edebilirsiniz. Odalara gelince öyle aman aman değiller ama fiyatına göre değerlendirdiğinizde beş yıldızlı bir otel beklentisi de doğmaması gerekiyor zaten :)

Ekonomik Roma oteli Trilussa Palace Hotel Congress  Spa 2

Gece Trastevere’den geç döndükten sonra mışıl mışıl uyuyabilirsiniz 

Ekonomik Roma oteli Trilussa Palace Hotel Congress  Spa 1

Uyumadan once jakuzi keyfi güzel olur :)

Ekstra ama otelin spasını da ayaklarınıza kara sular indiği bir günün akşamında değerlendirebilirsiniz. Rezervasyonlarınızı buradan yapabilirsiniz.  


10. ELDE BAVUL GEZMEYELİM TERMİNİ İSTASYONU’NA YAKIN ROMA OTELİ OLSUN DİYENLER İÇİN IQ HOTEL ROMA: 

Hem konforlu hem de ekonomik Roma oteli arıyorsanız iQ Hotel Roma’yı size tavsiye edebiliriz. Burası önceliği Roma’da uygun fiyatlı otel olanlara göre bir yer. Öyle uygun, ekonomik dediysek aklınıza da hostel gelmesin. Sadece odalarına, kahvaltı büfesine baksanız gayet de daha fazlasını hak eder dersiniz. 

Ekonomik Roma oteli iQ Hotel Roma

Konumuna gelince diğer oteller kadar havalı bir yerde değil tabi ki. Yani otelden çıkınca hemen yakınınızda lüks bir mağaza görmüyorsunuz ama bu Roma otelinin de kendine göre bir albenisi var. Bu otel Termini istasyonuna çok çok yakın. Havaalanından gelip de Termini’de trenden indikten sonra iki dakikada otelinize varabilirsiniz. Üstelik sadece Termini’ye de değil Aşk Çeşmesi’ne de, Barberini Sarayı’na da, İspanyol Merdivenleri’ne de yürüyüş mesafesinde. Burada kalırsanız otelin hemen yanındaki Basilica di Santi Maria degli Angeli’ye de mutlaka uğrayın. Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz


BU FİYATLAR HALA BİRAZ YÜKSEK DAHA UCUZ BİR ROMA OTELİ YOK MU DİYENLER İÇİN BİR BONUS ROMA OTELİMİZ DAHA VAR :) 

BONUS 11. BÜTÇE EPEY KISITLI DİYENLERE ECOHOTEL ROME:

En önemlisi kalacağınız otelin uygun fiyatlı olması ise size Roma oteli önerimiz EcoHotel Rome olacaktır. Birkaç gece kaldıktan sonra, gönül rahatlığı ile resepsiyona gidip kredi kartınızı uzatabileceğiniz bir Roma oteli burası. Bu fiyata Kuzey Avrupa’da bir cafede pizza bile yiyemeyebilirsiniz :)  

Roma otel tavsiye EcoHotel Rome 2

Sanki Roma’daki arkadaşınızın evine yatılı gelmişsiniz gibi

Odaların da rahatlığı düşünüldüğünde bir yerlerde bir eksisi olmalı diyebilirsiniz ki haklısınız. Roma’nın merkezinden uzakta. Öyle yürüyerek gidebileceğiniz gibi de değil üstelik. İlla ki metroya binmeniz gerekiyor Roma’ya ulaşabilmek için. Ama fiyatı göz önüne alındığında 15 dakikalık metro yolculuğuna değer. Rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.  


Umarız yazımızı beğenmişinizdir, eğer öyleyse sayfadaki linklerden rezervasyon yapmayı unutmayın :) Eğer daha şatafatlı oteller arıyor veya butik bir otel aklınızdan geçiyorsa diğer Roma yazılarımızda daha da fazla otel bulabilirsiniz.

Onları da okuduk ama hala en güzel Roma otelini bulamadık diyorsanız da aşağıdaki Booking.com arama kutusundan 7.000 otel arasından Roma’da tam size göre bir oteli beğenirsiniz diye düşünüyoruz :) Şimdiden Roma’da güzel bir tatil dileriz… 


DİĞER ROMA YAZILARIMIZ:

Roma Ucretsiz Gezilecek Yerler Roma Gizli Yerler Romada Gidilecek Yerler Vatikan Bilmeniz Gerekenler Butik Roma Otelleri Roma En Guzel Oteller En Iyi Roma Pizzacilari Roma En Iyi Pizzaci Roma En Guzel Dondurmaci Roma Kafe Romada Alisveris Tax Free Alisveris Romada Ulasim Roma Havaalani Ulasim Italya Tren Biletleri Roma Pass