En Güzel Amsterdam Kanal Evleri


Kanalları ile meşhur Amsterdam’a seyahat edecekseniz ve bütçeniz döndüğünüzde “yiyip içtiğin senin olsun, gezip gördüklerini anlat” diyecek arkadaşlarınıza “Amsterdam’da şöyle güzel butik otelde kaldık, böyle güzel kanal evinde yemyeşil manzaraya uyandık” dedirtecek kadar esnek ise size bazı otel tavsiyelerimiz var. Eğer her gittiğiniz ülkede ve hatta her gittiğiniz şehirde karşınıza çıkan bildik zincir otellerin birinde kalmak istemiyorsanız, Harikalar Diyarı’ndaki Alice’i lobideki koltuklarda otururken görseniz şaşırmayacağınız bir tasarım otelde kalmak size ilginç geliyorsa veya eskiden Amsterdamlı zengin bir tüccara ait tarihi kanal evinde az sayıda odadan birinde uyanmak Amsterdam sokaklarında gezmek kadar mutlu edecekse sizi, Amsterdam butik otel tavsiyeleri yazımız tam size göre. Bu yazıda neler bulacaksanız onu da söyleyelim hemen; Amsterdam kanal evleri, Amsterdam butik otelleri, Amsterdam tasarım otelleri ve biraz daha fazlası. Bazı oteller aynı anda iki gruba bile girebiliyor :)

Yazıyı nasıl hazırladığımıza gelince; otel arama sitelerinden seyahat önerisi sitelerine, yabancı gazetelerin seyahat yazılarından yabancı seyahat dergilerine onlarca yazıyı okuduk ve hepsinde ortak olarak tavsiye edilen otelleri çıkardık. Sonra da en ucuzdan en pahalıya doğru gruplayıp sırası ile yazıya döktük. Böylece seyahatiniz için ayırdığınız bütçe limitine göre Amsterdam’da kalacağınız otelinizi seçebilirsiniz.

Umarız yazımız aradığınız Amsterdam kanal evi, butik oteli veya tasarım otelini bulmanıza yardımcı olur. Size sağlayabileceğimiz bir başka kolaylık da, beğendiğiniz otel için rezervasyonunuzu yazımızdaki linkler üzerinden yapabilirsiniz.

Bu arada söyleyelim, eğer bütçenizi fazla zorlamak istemiyorsanız ve daha uygun fiyatlı Amsterdam otelleri, daha doğrusu hostelleri arıyorsanız sizi direkt ilgili sayfamızaalabiliriz :)


1. AMSTERDAM KANAL EVLERİNİ MERAK EDİYORUZ AMA BÜTÇEMİZ ÇOK YOK DİYENLER İÇİN HOTEL ESTHEREA:

Amsterdam’ın kanal kıyısındaki 17. yüzyıldan kalma tarihi tüccar evlerinde kalayım, ortalıkta bol bol arkası yüksek berjer koltuklar olsun, her yer bir zamanlar nefes alabildiğini bildiğim ahşaptan olsun, duvarları çiçeklerle kaplı kağıtlar ile sarılmış olsun, odaları hem baharın ilk sabahı kadar aydınlık ve renkli hem de sonbaharın son günü kadar klasik ama hala sıcak olsun diyorsanız size bir önerimiz var. Ekonomik Amsterdam oteli Hotel Estheréa tam böyle bir yer.

Amsterdam kanal evi Estherea 1

Bu ucuz Amsterdam kanal evinin konumu da otelin kendisi kadar güzel. Dam Meydanı’na sadece 7 dakikada yürüyerek gidebiliyorsunuz. Sadece Dam Meydanı’na da değil üstelik, neredeyse Amsterdam’ın merkezinde görülmesi gereken her yere 10-20 dakikada yürüyerek gidebiliyorsunuz. Otelin konumuna fiyatı da eklendiğinde “Bu işte bir iş mi var” şüpheciliğiyle yaklaşmanıza gerek kalmayacak profesyonellikte hizmet sunuluyor.

Amsterdam kanal evi Estherea 2

Fiyatlar sadece 168 $’dan başlıyor ki Amsterdam’daki diğer oteller ile karşılaştırıldığında düşük bile sayılabilir. Eğer siz bu kanal otelini beğendiyseniz ve yer kaldıysa rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


2. AMSTERDAM’IN EN ÇOK TAVSİYE EDİLEN KANAL EVLERİNDEN BİRİNDE KALMAK İSTEYENLER İÇİN THE TOREN:

Uzun süre çalıştınız ve tatile çıkmışken de Amsterdam’ın en lüks otellerinden birinde kalmak istiyorsunuz. Bir yandan da sonraki ay posta kutunuzda bulacağınız kredi kartı ekstresi ile ilgili de haklı bir endişe içindesiniz. Daha gitmeden uçak biletiydi, vizesiydi epey harcadınız zaten. O zaman size bir tavsiyede bulunabiliriz. Amsterdam’ın en çok tavsiye edilen otellerinden The Toren’de kalmaya ne dersiniz? Expedia, Amsterdam’da üç otel tavsiye ediyor, bunlardan birisi de The Toren.

Amsterdam kanal evi Toren 1

Hollanda’nın altın çağı olan 1618 yılında inşa edilen bu kanal evi, Toren ailesi tarafından butik ve lüks bir otele dönüştürülmüş. Bordo yastıkların kahverengi kalın perdelere baskın çıkmaya çalıştığı, varaklı çerçevelerin kristal avizeler ile pırıltı savaşına girdiği, birbirinden farklı 38 odası ile The Toren eğer yer bulabilirseniz lüks otel deneyimini daha uygun fiyata yakalama şansı sunuyor.

Amsterdam kanal evi Toren 2

Konumu da tam olması gerektiği gibi; yürüyerek Dam Meydanı’na yaklaşık 8 dakika, merkez istasyona ise yaklaşık 15 dakika mesafede. Van Gogh müzesi gibi görülmesi gereken bazı yerler yürümek için biraz uzak kalabilir (uzak dediğimize bakmayın, yürüyerek 30 dakika) ancak oralara da tramvay ile 15-20 dakikada gidebilirsiniz.

Fiyatlar ise yaklaşık 200 $’dan başlıyor. İlginizi çektiyse buradan inceleyip rezervasyon yapabilirsiniz.


3. UYGUN FİYATLI BİR KANAL EVİNDE KALMAK İSTEYENLER İÇİN MISC EATDRINKSLEEP:

Her şehirde aynı olan zincir otellerde kalmak istemiyor, Amsterdam’da butik otel tercih ediyorsanız sadece altı odalı Misc Eatdrinksleep’e göz atabilirsiniz. Hele bir de tarihi kanal evinde kalalım, kanala bakan odaları olsun, öyle çok da pahalı olmasın, illa tasarım oteli olmasına gerek yok diyenlerdenseniz Misc Eatdrinksleep tam size göre olabilir. Odalarda Nespresso makinesi bile varmış.

Amsterdam kanal evi Misc Eatdrinksleep

Ayrıca otelin konumu da çok merkezi, Dam Meydanı’na veya Centraal Station’a (merkez istasyon) yürüyerek 8 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Red Light’ın da hemen yakınında :)

Otel fiyatları ise yaklaşık 200 $’dan başlıyor. Ama sadece altı odası olduğundan rezervasyon için acele etmekte fayda var. Otelin fotoğraflarını inceleyip rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


4. BİRAZ DAHA BÜTÇE AYIRABİLİRİZ BAŞKA KANAL EVİ TAVSİYESİ YOK MU DİYENLER İÇİN AMBASSADE HOTEL:

Amsterdam’ın en çok dikkatimizi çeken özelliklerinden birisi de, aralarından rüzgarın bile geçmesine fırsat vermeyecek, birbirlerine yaslanmış yüzlerce yıllık apartmanların oluşturduğu Amsterdam kanallarına paralel uzanan sokaklardı. Hepsi slim-fit, ama biri daha kısa biri daha uzun binaların oluşturduğu bu düzensiz ahenk sanki bir binayı aradan çekip çıkarsanız iskambil kağıtları gibi yıkılacak gibi duruyordu. Ambassade Hotel de işte bu uyumun parçalarından birisi. Burası zaten sadece bir bina da değil, on tane yan yana gelmiş evin oluşturduğu Amsterdam kanal oteli.

Amsterdam kanal evi Ambassade 1

Ambassade Hotel’de kalırsanız hem klasik Amsterdam kanal evlerinin tadını çıkartabilir hem de merkezi konumu sayesinde dilediğiniz birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. 10 dakikalık yürüme mesafesinde Çiçek Pazarı, bizim huzur verici bulduğumuz Beginjhof, Dam Meydanı, Madame Tussauds Müzesi, Amsterdam Dungeon ve Kraliyet Sarayı bulunuyor.

Amsterdam kanal evi Ambassade 2

Beğeneceğinizi düşündüğümüz bu Amsterdam kanal evinin fiyatları da yaklaşık 230 $’dan başlıyor. Dilerseniz odanızı buradan ayırabilirsiniz.


5. AMSTERDAM’DA GEZİLECEK YERLERE YAKIN BİR KANAL EVİNDE KALMAK İSTİYORSANIZ CANAL HOUSE:

Amsterdam’da klasik bir kanal evinde kalmak istiyorsunuz ama 60’lardan kalmış gibi dekore edilmiş eski tarz bir oda bize göre değil diyorsanız Canal House’u önerebiliriz. Canal House’da odalardaki deri yatak başlıkları gibi modern dokunuşlar, şömineden, ahşap kirişlerden vazgeçmeden kendine yer bulmayı başarmış.

Amsterdam kanal evi Canal House 1

Amsterdam kanal evi Canal House 2

Konum olarak ise Amsterdam’ın en çok ziyaret edilen yerlerinden Anne Frank House’ın hemen yanında. Organik pazar Noordermarkt’a, Dam Meydanı’na, Kraliyet Sarayı’na, Madame Tussauds’a 10 dakika, Red Light’a ise 15 dakika yürüme mesafesinde.

Amsterdam kanal evi Canal House 3

Modern dokunuşlar fiyatlara da biraz yansımış, oda fiyatları 275 $’dan başlıyor. Kanal evinin fotoğraflarına bakıp rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


6. HEM TASARIM OTELİ HEM DE KANAL EVİ ARAYANLAR İÇİN ANDAZ:

Kalacağımız Amsterdam kanal evi aynı zamanda tasarım otel de olsun, Amsterdam’da güzel bir kanalın hemen yanında olsun ve bize bedava bisiklet de versin diyorsanız Andaz Hotel’i beğenebilirsiniz. Amsterdam’ın en güzel tasarım otellerinden biri olarak gösterilen Andaz Hotel’e girdiğinizde, kendinizi Harikalar Diyarı’nda konuşan Beyaz Tavşan’ın peşinden gitmiş, yüzlerce metre yükseklikteki delikten düşmeye başlayan Alice gibi hissedebilirsiniz. Anlayacağınız tasarımı ile bizi şaşırtsın diyenlere ve biraz da bütçeyi aşıp kendini şımartmak isteyeceklere göre bir yer Andaz Hotel.

Amsterdam kanal evi Andaz 1

Hem kanal evi hem de tasarım otel olan Andaz Hotel’in konumu ise tam da Amsterdam’ı gezmeye gidenlere göre. Anne Frank House’a, Çiçek Pazarı Bloemenmarkt’a, gizli kalmış Begijnhof’a, Museum van Loon’a, Amsterdam’daki en güzel parklardan Vondelpark’a, Amsterdam’ın merkezi Dam Meydanı’na, mutlaka görülmesi gereken Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi’ne birkaç dakika uzaklıkta sadece. O kadar merkezi ki Bloemenmarkt’a, oradan Begijnhof’a, oradan da Dam Meydanı’na yürümek yaklaşık 20 dakika sürüyor. Amsterdam’da kalacağınız günler boyunca toplu taşıma kullanmanız gerekmeyebilir.

Amsterdam kanal evi Andaz 2

Fiyatlar ise konaklayacaklara lüks bir Hyatt otelinde kaldıklarını hatırlatacak cinsten :) Otelin fiyatları gecelik 337 $’dan başlıyor. Andaz Hotel’de kalmak isterseniz buradan yerinizi ayırtabilirsiniz.


7. AMSTERDAM’DA BUTİK KANAL EVİ İSTEYENLER İÇİN SEVEN ONE SEVEN:

Anlaşıldı, normal otel odaları size göre değil, Amsterdam’da butik otel arıyorsunuz ve Amsterdam’a kadar gelmişken kanalların da tadını çıkarmak istiyorsunuz. Öyleyse 17. yüzyılda gösteriş düşkünü, servet sahibi bir şeker tüccarının yaşadığı Amsterdam’ın tarihi kanal evlerinden Seven One Seven’ı sevebilirsiniz. Aslında Amsterdam’ın en güzel butik otellerinden birisi Seven One Seven. Sadece dokuz odası var ve oda sayısı bu kadar az olunca numara vermeye bile gerek duymamışlar, onun yerine odalara isim koymuşlar; Dickens, Tolkien, Picasso, Schubert…

Amsterdam kanal evi Seven One Seven 1

Amsterdam’ın en güzel butik otellerinden biri olarak gösterilen Seven One Seven’a geldiğinizde kendinizi çok zengin teyzenizin evine gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Odalar sanki yatıya gelen tanıdıklar için misafir odası kıvamında döşenmiş. Lobi ise fotoğraf çerçeveleri, abajurlar, şömine ve çiçekler ile sanki evin oturma odası. Yazın verandanın da tadını çıkartabilirsiniz… Demiştik zengin teyzenizin evi kabul edin diye :)

Amsterdam kanal evi Seven One Seven 2

Bu arada niye Seven One Seven derseniz, kolay bir açıklaması var, butik otelin kapı numarası 717 de o yüzden :) Kapı numarasını söylemişken konumunu da söylemeyi atlamayalım. Bir tarafa 15 dakika yürürseniz Dam Meydanı’na varıyorsunuz. Diğer tarafa 15 dakika yürürseniz ise Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi’nin de kendilerine bir köşe kaptığı müzeler meydanındasınız. Bu da Amsterdam’da görülmesi gereken her yere yürüyerek gidebileceğiniz anlamına geliyor.

Fiyatlara gelince, gecelik yaklaşık 350 $ civarında. O yüzden teyzenize gelmişken küçük bir ev hediyesi almış varsayın kendinizi :) Ancak şunu da paylaşmalıyız ki Amsterdam butik otelleri ile ilgili o kadar yazı okuduk ve neredeyse her yazıdaki ortak tavsiye edilen butik otel burasıydı. Gecelik yaklaşık 350 $ bütçe harcayabiliriz diyorsanız, otelin fotoğraflarını inceleyip, rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


8. DÜNYANIN KÜÇÜK LÜKS OTELLERİ LİSTESİNDEKİ THE DYLAN HOTEL:

İçinde tarih barındıran, lüks, butik Amsterdam oteli istiyorsanız 1632 yılında taş bir tiyatro olarak inşa edilen, Moliere’in repliklerinin sıra sıra koltukların arasında birbirini kovaladığı, Antonio Vivaldi’nin bizzat orkestra şefliği yaptığı, yangınlar ile girdiği amansız savaşa rağmen ayakta kalmayı başarmış The Dylan’ı mutlaka değerlendirmelisiniz.

Amsterdam kanal evi Dylan 1

Amsterdam’ın en lüks otellerinden The Dylan’ın konumu o kadar merkezi ki Dam Meydanı’na tramvay ile gideceğiniz sürede yürüyerek gidebiliyorsunuz.

Amsterdam kanal evi Dylan 2

Kanal manzaralı 40 odası, Michelin yıldızlı restoranı ve Mariah Carey’in de bindiği özel teknesi ile Dünyanın Küçük Lüks Otelleri listesinde haklı olarak kendine yer bulan The Dylan’ın fiyatları ise yaklaşık 350 $’dan başlıyor. İsterseniz rezervasyonunuzu buradan yapabilirsiniz.


Kanal evleri tavsiyelerinizi beğendik, alıcıyız biz :) Nasıl rezervasyon yapabiliriz?

Umarız gerçekten yazımızı beğenmişsinizdir ve kalacak güzel bir Amsterdam kanal evi bulmanıza yardımcı olabilmişizdir. Eğer biz sizi çok sevdik, ayağımız da alıştı, bundan sonraki seyahatlerimizde blogunuzu mutlaka ziyaret ederiz derseniz çok daha renkli ve ekonomik bilgiler paylaşabilmemiz için tüm rezervasyonlarınızı blogumuzdaki linkler üzerinden yapabilirsiniz.

Şimdiden Amsterdam’da iyi tatiller, kanal manzarasının tadını çıkarmayı da unutmayın :)


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer Amsterdam yazılarımız da ilginizi çekebilir. Yine yazımızı beğendiyseniz ve destek olmak isterseniz de otel rezervasyonunuzu sayfamızdaki linkler üzerinden yapabilirsiniz :)

DİĞER AMSTERDAM YAZILARIMIZ

Amsterdam gezilecek yerler Amsterdamda gezilecek yerler Amsterdam muzeleri Madame Tussauds Muzesi Van Loon Muzesi Amsterdam cocuklarla gezilecek yerler Amsterdam otel tavsiye Amsterdam hostel tavsiye Amsterdam Bloemendaal Zaanse Schans Amsterdam yakin minik kasaba Volendam Schiphol havaalani ulasim Amsterdam kanal turu Amsterdam ulasim Amsterdam yeme icme Amsterdam alisveris Tax Free Alisveris Amsterdam card Museumpleinticket