Sabiha Gökçen Otopark Ücretinden Tasarruf


Uçak biletimizi uygun fiyata haftalar öncesinden aldık, tatile gidiyoruz. Ama ufak bir sorunumuz var; o da havalimanında bizi bekleyen yüksek park ücretleri. Bunu engellemek için Sabiha Gökçen’e taksi ile gitsek daha beter; gidiş-dönüş epey bir meblağ tutuyor. Havataş veya otobüs ile gitmeye kalksak elde bavullar, epey bir zorluk yaşayacağız. Yine en iyisi araba ile gitmek gibi duruyor. O zaman da “acaba Sabiha Gökçen otopark ücreti ne kadardır?” diye düşünmeye başlıyoruz. Arabayı da bir hafta otoparkta bırakacağız, çok tutmasa bari diyoruz. Buna benzer durumları siz de yaşıyorsanız yazımız tam sizlik. En son tatilimize giderken biz de bunları yaşadığımızdan öğrendiklerimizi paylaşalım dedik. İşte Sabiha Gökçen otopark ücreti ve indirimli Sabiha Gökçen otoparkı.

Öncelikle söyleyelim Sabiha Gökçen ve çevresinde üç farklı otopark var; en azından biz o kadar bulduk :) Hepsini tek tek anlatmaya çalışacağız. İlk olarak standart havaalanı otoparkından başlayalım. 


Sabiha Gökçen otopark ücreti ne kadar?

Sabiha Gökçen havaalanı otopark ücreti bir saatlik 13 TL, 24 saat için ise 42 TL. Seyahate çıktığınıza göre muhtemelen daha uzun süre otoparkı kullanacaksınız diye düşünüyoruz. Bu durumda, örneğin bir haftalık otopark ücreti 294 TL’ye kadar çıkıyor. Güncel Sabiha Gökçen otopark ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.


Sabiha Gökçen otopark ücretlerinde indirim var mı?

Eğer otoparkta aracınızı birkaç gün bırakacaksanız illa da bu tutarları ödemeniz gerekmiyor. Aracınızı park eder etmez abonman kartı alırsanız daha uygun fiyatlar ile aracınızı bırakabiliyorsunuz. Yine aynı örnekten yola çıkalım ki karşılaştırması kolay olsun :) Dört günlük otopark abonman fiyatı 121 TL. Yedi günlük abonman kart ücreti ise yaklaşık 198 TL.

Bunun dışında Sabiha Gökçen otopark ücretlerinde bir indirim daha var, Halkbank Paraf kredi kartı sahiplerine özel. Daha önce farklı bankaların; Akbank, Yapı Kredi gibi, kredi kartlarına da yapıyorlardı ama onların anlaşmaları sona erdi. Eğer Halkbank Paraf kredi kartınız varsa ve aracınızı valeye verirseniz otopark ücretinde %50 indirim fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Gerçi vale için indirim dışı ek 20 TL ödüyorsunuz ama kazandığınız indirime göre kıyaslandığında ve konforu düşünüldüğünde hala daha karlısınız. 

Ayrıca CIP girişinde Garanti Bankası Miles & Smiles kartı olanlar aracını valeye verirse onlar için de %50 indirim oluyor. 

Ama hala yüksek diyorsanız yazının devamını okuyun :)


Sabiha Gökçen Havaalanı’nda başka otopark var mı?

Havalimanının dışında ama havalimanına sürekli shuttle servisi olduğu için ulaşım sorunu olmayan ve havalimanındaki otoparka göre çok uygun fiyatlı iki otopark daha var. Bunlardan birincisi Pegasus Ekopark. Havalimanına beş dakika uzaklıktaki bu otoparktan Pegasus müşterileri yararlanabiliyor. Günlük Pegasus otopark ücreti ise 8 TL. Dört gün aracınızı Sabiha Gökçen Pegasus otoparkında bırakırsanız size maliyeti 32 TL oluyor. Güncel ekopark fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Pegasus ile gitmiyor, AnadoluJet, THY gibi farklı uçaklar ile uçuyorsanız sizin için de ekonomik bir seçenek söz konusu. Burayı pek fazla kişi bilmeyebiliyor çünkü yolda pek de tabelası yok. Bu otopark Sabiha Gökçen İspark Park Et – Devam Et otoparkı. Pegasus Ekopark gibi İspark’tan da 15 dakikada bir havalimanına shuttle imkanı var ve üstelik otopark ücreti günlük 8 TL :) Sabiha Gökçen standart otopark ücretinden kat kat daha ucuz.

sabiha gokcen ispark

Unutmadan söyleyelim fiyatlarda zaman içerisinde değişiklik olabilir, güncel fiyatlar için ilgili sayfaları kontrol edebilirsiniz.  


Sabiha Gökçen İspark nerede?

Maalesef yerlerini sadece tabela ile bulmaya kalkarsanız biraz zorlanabilirsiniz, çünkü yol boyunca çok fazla tabelası yok. Niçin bilmiyoruz?

Sabiha Gokcen Ispark otopark

Internet üzerinden arattığımızda da konum olarak bulamadık. Biz de herkesle paylaşabilmek için gittiğimizde konumlarını aldık :) Burayı tıklayıp konumlarını görebilirsiniz. Giderken yine buradan konumlarını akıllı telefonunuzdan açarsanız yol tarifini kullandığınız uygulama üzerinden alabilirsiniz.   

Sabiha Gokcen Ispark Otopark


Sabiha Gökçen İspark servisleri nereden kalkıyor?

Otoparkın içindeyseniz tam otoparkın ortasındaki yerden servisler kalkıyor. Zaten kalabalığı veya servisleri görüyor olursunuz. Servisler sizi İspark otoparkından Sabiha Gökçen otoparkına kadar götürüyor. Yol da yaklaşık 5 dakika sürüyor. 

Sabiha Gokcen Ispark

Sabiha Gökçen’den dönüşte size İspark otoparkına giden servise yine bıraktığı yerden binebilirsiniz. Bizi Sabiha Gökçen otoparkında A2 bölümüne bırakıp oradan almıştı. Buraya da servisler yaklaşık 15 dakikada bir geliyor. Yani 15 dakika bekleyerek Sabiha Gökçen otopark ücretlerinden çok yüksek tasarruf yapabilirsiniz.  

IMG 3843


Umarız yazımız seyahate çıkarken biraz da olsa tasarruf etmenizi sağlar. Benzer yazılarımızdan haberdar olmak için facebook/saventravel sayfamızı beğenin.