Disneyland Paris’teki sıralardan kurtulmanın yolu: Disneyland Paris FASTPASS


Keşke hep Disneyland Paris’te kalabilseydik, keşke hiç sevimli farelerin kedilerden kaçması gerekmeseydi, keşke hep arabalar bizimle konuşsaydı ve hep çekiciler dişlek olsaydı, keşke hep korsanlar hem komik hem sakar olsaydı, keşke hep iyiler kazansaydı :) ama olmayınca olmuyor, Disneyland Paris’ten gitme vakti hep geliyor. E madem, süremiz kısıtlı o zaman Disneyland Paris’te kredi kartlarımızın limitlerinden tasarruf ettiğimiz gibi zamandan da tasarruf etmemiz gerekiyor. Bunun da en iyi yolu Disneyland Paris FASTPASS… Bilmeyenler için önce kısaca anlatalım Disneyland Paris FASTPASS nedir… Yılda 15 milyona yakın ziyaretçinin geldiği Disneyland Paris’in meşhur olduğu yanlarından birisi de eğlencelerin önündeki uzun sıralarıdır. Öyle uzun dediğimizde aklınıza havalimanındaki pasaport sıraları gelmesin, bu sıralar gerçekten uzuuuuuuun olabiliyor. Öyle ki bazı eğlencelerin önünde “buradan itibaren bekleme süresi: 45 dakika” tabelasını gördüğünüzde “iyi 75 dakika değilmiş” diye mutlu bile olabiliyorsunuz J. İşin kötüsü bu süre boyunca illa da o sırada beklemeniz gerekiyor.

İşte Disneyland Paris FASTPASS’in farkı da burada ortaya çıkıyor, siz 45 dakika sırada beklemek yerine başka eğlencelerde gönül eğlendiriyorsunuz. Park biletiniz sizin için sıraya bir tür rezervasyon yapıyor J. Hepimizin yapmak istediği ama bize yapılmasını hayatta istediğimiz bir tür sıraya kaynak yapmaca anlayacağınız :). Peki, FASTPASS alabilmek için ne yapmak gerekiyor?

1. Önce gitmek istediğiniz eğlencenin sırasına bakıyorsunuz ve yeterince uzun geldiyse sıra, hemen FASTPASS makinesine doğru yöneliyorsunuz. Bu makinenin çevresinde hangi saat aralığına FASTPASS rezervasyonu yapabileceğiniz gösteriliyor.

2. Bu zaman dilimi sizin için uygunsa park biletinizi makineye sokup, ücretsiz Disneyland Paris FASTPASS biletlerinizi alıyorsunuz. Aman park biletinizi de geri almayı unutmayın :).

3. Biletlerin üzerinde yazan süreye kadar parkın geri kalan yerlerinin tadını çıkarıp tekrar zamanında FASTPASS aldığınız şova geri dönüyorsunuz. Disneyland Paris FASTPASS biletleriniz ile birlikte size özel olan girişe gidiyorsunuz ve neredeyse hiç sıra beklemeden eğlenceye katılıyorsunuz.

Gerçek olamayacak kadar güzel görünüyor değil mi? :) Maalesef tek bir sıkıntı var, o da aynı anda birden fazla eğlence için FASTPASS alamıyor olmanız :).

O zaman Disneyland Paris’te sıra beklememek için FASTPASS dışında neler yapabiliriz? Eğer Internet’iniz ve akıllı telefonunuz varsa Disneyland Paris’in resmi uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamada her eğlencenin önünde ne kadar sıra var görebiliyorsunuz, buna göre planlamanızı yapabilirsiniz ve en çok sıra olanlar için FASTPASS hakkınızı kullanabilirsiniz :). iTunes için uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz… Android linkini de unutmadık :)… Şimdiden sırada az beklemeli bol eğlenceler :)…

Disneyland Paris ve Paris ilgili diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Disneyland Paris otellerinin güncel fiyatlarını öğrenmek için de aşağıdaki kutulara giriş çıkış tarihlerinizi yazıp ara demeniz yeterli :).

Umarız bu yazımız işinize yarar ve Disneyland Paris’teki pek de kıymetli kısıtlı zamandan tasarruf edebilirsiniz. Gezilecek yerler ile ilgili daha fazla bilgi için facebook/saventravel sayfamızı da beğenebilirsiniz :).


DİĞER PARİS YAZILARIMIZ:

Paris Gezilecek Yerler Paris Ucretsiz Gezilecek Yerler Eyfel Kulesi Notre Dame Katedrali Sacre Coeur Paris Doga Tarihi Muzesi Seine Nehri Tekne Turu Ile Saint Louis Paris Otelleri 5 Yildizli Butik Paris Otelleri Paris Otelleri Ekonomik Paris Hostel Tavsiye Paris Kotu Otel Deneyimi Louvre Muzesi Sira Louvre Yorulmadan Gezme Yollari Mona Lisa Medusanin sali Napolyon Tac Giyme Toreni Disneyland Paris Gezilecek Yerler Walt Disney Studios Gezilecek Yerler Disneyland Paris Ulasim Disneyland Paris Otel Rehberi Disney Karakterleri Yemek Disneyland Paris Yeme Icme Rehberi Paris Alisveris Rehberi Tax Free Alisveris