Disneyland Paris Yemek Fırsatları


Eğer Disneyland otellerinde kalmayı planlıyorsanız ve otel rezervasyonunuzu da Disneyland sitesi üzerinden yapıyorsanız, yarım pansiyon & tam pansiyonyemek tercihleri dikkatinizi çekmiş olabilir. Hepimizin bildiği gibi tam pansiyon aldığınız zaman öğle ve akşam yemeklerini paketinize dahil etmiş oluyorsunuz. Yarım pansiyonda normalde akşam yemeği dahil oluyor iken Disneyland Paris’te öğle veya akşam yemeğinden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Zaten sabah kahvaltısı da otel fiyatına dahil. Parkta restoranlarda ödeme yapmaktansa önceden paketle birlikte aldığınızda %10-15 arası indirimlere sahip oluyorsunuz. Bu paketlerin bir diğer avantajı ise saat üçten sonra geçerli bir içecek ve tatlı hakkı, tam da gezmekten tükendiğiniz sırada bol şekerli tatlılar enerji için güzel olabilir. Merak etmeyin nasılsa bol bol yürüyüp yakacaksınız :).

Yarım & tam pansiyon fırsatlarının dört farklı opsiyonu da var; hotel, standart, plus ve premium. Bu opsiyonların temel farkı pakete dahil olan restoranların kapsamı. Hotel opsiyonu, tahmin edildiği üzere sadece Disneyland otellerinde geçerli, yani yemek için her seferinde otele dönmeniz gerekiyor. Kalmak için parklara en yakındaki otelleri tercih ederseniz akıllıca olabilir. Standart opsiyon ise Disney parklarındaki, Disney Village ve Disney otellerindeki yedi açık büfe restorant için geçerli. Plus opsiyonu ise 19 açık büfe ve masaya servis restoranı ve Mickey Cafe’de Disney karakterleri ile yemeği kapsıyor. En üst paket olan premium opsiyon ise 23 açık büfe ve masaya servis restoranda, Disney prensesleri ile birlikte yemek yiyebileceğiniz Auberge de Cendrillon’da ve en önemlisi Buffalo Bill’s Wild West Show’da geçerli.

 Baktınız aldığınız paketin kapsamı gittiğinizde size yetersiz geldi, voucherlarınızı parkta bozdurabilirsiniz. Otele geldiğinizde size verecekleri yemek voucherlarını McDonald’s, Planet Hollywood, Rainforest Café, King Ludwig Castle, Starbucks ve Earl of Sandwich hariç her yerde aldığınız bedele nakite çevirebiliyorsunuz. Dolayısıyla önceden yarım veya tam pansiyon almakla bir riskiniz de olmuyor. Ben az yedim, kalanı nakit verin diyemeyecek olmanız dışında :)…

Peki hangisi daha uygun fiyatlı? Kaldığınız otele göre otel paketinin fiyatı değişse de tam pansiyon oldukça pahalı görünüyor. Bu yüzden yarım pansiyon tercihini satın alıp, öğle yemeğinde daha uygun fiyatlı fast food tercihlerinde, mesela Earl of Sandwich’te karnınızı doyurabilirsiniz. Yarım pansiyon hakkınızı da akşam yemeğinde parkın, otellerin, Disneyland Village’ın güzel restaurantlarından birinde değerlendirebilirsiniz.

Disneyland Paris yemek paketleri ile ilgili karar verebilmeniz için özet bir tablo ile konuyu tamamlayalım. Ama yine de güncel fiyatlar için Disneyland Paris broşürünü kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

İçlerinden kaldığınız otele göre sizin için en uygun paketi seçerseniz Disneyland Paris’e gittiğinizde boşuna restoranlarda yüksek bedel ödemezsiniz. Standart, plus veya premium paketlerden birisini alırsanız boşuna otele de dönmeniz gerekmez… Bu arada yüksek fiyat derken Türk Lirası’na çevrildiğinde gerçekten tatil bütçenizi sarsabilecek rakamlardan bahsettiğimizi hatırlatalım :). Şimdiden iyi eğlenceler :)

………………..

Disneyland Paris’teki restoran yorumları, menüleri ve fiyatlarını merak ediyorsanuz, tıklayın. Disneyland biletlerini nasıl daha uygun fiyatlı alabileceğinizi öğrenmek için ise bu sayfaya bekleriz :).

………………..

Disneyland Paris’in yemek fırsatları ile ilgili yazımız merakınızı gidermeye yardımcı olabildiyse, daha fazla yeni yazıdan haberdar olmak için facebook/saventravel sayfamızı da beğenebilirsiniz :).