Disney Karakterleri ile Yemekler & Şovlar


Disneyland Paris’e gelmişken Disney karakterlerini daha yakından görelim, hatta onların şovları ile birlikte yemek yiyelim diyorsanız Disneyland Paris’te size göre birkaç yer var. Bunlardan en iyisi ise Buffalo Bill’s Wild West Show… with Mickey and Friends! Haydutlardan kaçan posta arabalarından buffalolara, kızılderililerden kovboylara, Oturan Boğa’dan Pluto’ya (pardon Pluto olmadı buraya) Buffalo Bill’e vahşi batı ile ilgili aradığınız tüm aksiyonlar bu şovda. Üstelik önceden alırsanız %10 da indirimli…

Peki Buffalo Bill şovun fiyatları ne diyorsanız, hemen açıklamaya çalışalım. Oturma seçeneklerine göre fiyatlar değişiyor. İkinci kategoriden alırsanız yaklaşık 70 $, birinci kategoriden alırsanız ise yaklaşık 90 $ ödüyorsunuz. Çocuklar için de fiyatlar yaklaşık 55 $ ve 75 $ olarak değişiyor fiyatlar. İkinci kategorideki masalar çok arkalarda olmadığından fiyat nedeni ile daha avatajlı duruyor.

Bu şovda tasarruf yapmanın bir başka yolu ise (Disney otellerinde kalacaklar için), premium yarım veya tam pansiyon paketlerinden almak. Çünkü premium paketlerden alırsanız yemeklerden birini Buffalo Bill şovunda alabiliyorsunuz. Çarşamba ve Perşembe hariç şovu her gün 18:30 ve 21:30’da seyredebilirsiniz.

Disney karakterleri ile akşam yemeği değil de kahvaltı istiyorsanız Disney Village’deki Café Mickey’ye uğrayabilirsiniz. Biraz pahalı olsa da Disney otellerinde veya yakındaki diğer anlaşmalı otellerde kalıyorsanız kaldığınız otele göre yaklaşık 22 $’dan başlayan fiyatlarla fark ödemeniz yeterli oluyor. Sadece kahvaltıda değil öğle ve akşam yemeği saatlerinde de giderseniz Disney karakterleri sizleri bekliyor olacaktır. Ama dediğimiz gibi fiyatlar biraz yüksek, menüler yetişkinler için 47 $, çocuklar için ise 26 $ civarında. Plus ve premium yarım ve tam pansiyon paketlere dahil ama :).

Auberge de Cendrillon’daise Disney prenseslerin dansları eşliğinde yemeğinizi alabilirsiniz. Fiyatlar yüksek olsa da (üç yemekli menü fiyatı yaklaşık 85 $, çocuklar için 47 $) küçük bir kızınız varsa Pamuk Prenses ve Sinderella’nın dahil olduğu Disney kraliyet ailesinin bir ferdi gibi hissecektir kendisini :).

Disney karakterleri ile yemek yiyebileceğiniz ve üstelik Disneyland Paris’in en iyi restoranlarından biri olan Disneyland Hotel’deki Inventions’da sıra. Amaç sadece Disney karakterlerini görmekse açık büfe olmasına rağmen akşam yemeği fiyatı yaklaşık 70 $ olduğundan, Café Mickey’i tercih etmek daha iyi olabilir. Premium yarım veya tam pansiyon paketiniz varsa şanslısınız Inventions’daki yemekler pakete dahil.

Disney karakterleri ile yemeklerde sıra olabileceğinden rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır. Rezervasyonlarınızı kaldığınız otelden, restoranlardan ve danışma merkezlerinden yapabilirsiniz.

………………..


DİĞER PARİS YAZILARIMIZ:

Paris Gezilecek Yerler Paris Ucretsiz Gezilecek Yerler Eyfel Kulesi Notre Dame Katedrali Sacre Coeur Paris Doga Tarihi Muzesi Seine Nehri Tekne Turu Ile Saint Louis Paris Otelleri 5 Yildizli Butik Paris Otelleri Paris Otelleri Ekonomik Paris Hostel Tavsiye Paris Kotu Otel Deneyimi Louvre Muzesi Sira Louvre Yorulmadan Gezme Yollari Mona Lisa Medusanin sali Napolyon Tac Giyme Toreni Disneyland Paris Gezilecek Yerler Walt Disney Studios Gezilecek Yerler Disneyland Paris Ulasim Disneyland Paris Siralardan Kurtulma Yollari Disneyland Paris Otel Rehberi Disneyland Paris Yeme Icme Rehberi Paris Alisveris Rehberi Tax Free Alisveris