Firenze Card


Floransa’ya gittiğinizde öncelikle yapmanız gereken bu Rönesans şehrinin ücretsiz gezilebilecek en güzel yerlerini görmek olacaktır. Bundan sonra hala vaktiniz kaldıysa Floransa’nın müzelerini görmek de eşsiz bir deneyim kazandıracaktır. Ama bunu yapmadan önce birçok turistik yerde olduğu gibi çeşitli avantajlar sunan Floransa şehir kartı hakkında bilgi sahibi olmanız tatilinizde tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Firenze Card olarak bilinen Floransa Kart’ı şehirde bir günden fazla kalacaklar ve müzeleri gezmeyi sevenler için olmazsa olmaz bir seyahat önerisi. Aktif hale getirildikten sonra 72 saat boyunca faydalanabileceğiniz Firenze Card Floransa’nın belli başlı müzelerine, sanat galerine, bahçelerine, saraylarına sıra beklemeden ücretsiz girmenizi, tramvay ve otobüslerden sınırsız yararlanmanızı sağlıyor. 50 € karşılığında alacağınız bu kart ile 50’den fazla müze ve galeriyi gezebilirsiniz.

Floransa Kart ile ücretsiz giriş yapabileceğiniz müzeler, ve sarayların tam listesi: Museo di Palazzo Vecchio, Museo Stefano Bardini, Palazzo Medici Riccardi, Palazzo Strozzi, Museo Horne, Museo Marino Marini, Museo Nazionale Alinari della Fotografia, Museo Stibbert, Museo di Santa Maria Novella, Cappella Brancacci, Fondazione Salvatore Romano, Cappelle Medicee, Galleria degli Uffizi, Galleria dell’Accademia, Galleria Palatina e Appartamenti Monumentali, Galleria d’arte moderna, Museo Giardino di Boboli, Museo degli Argenti, Museo delle Porcellane, Galleria del Costume, Museo Archeologico Nazionale, Museo dell’Opificio delle Pietre Dure, Museo di Palazzo Davanzati, Museo di San Marco, Museo Nazionale del Bargello, Cenacolo Andrea del Sarto, Cenacolo del Ghirlandaio, Cenacolo del Fuligno, Cenacolo di Sant’Apollonia, Chiostro dello Scalzo, Complesso Monumentale Orsanmichele, Villa Medicea di Cerreto Guidi e Museo storico della caccia e del territorio, Villa Medicea della Petraia, Giardino della Villa Medicea di Castello, Museo di Casa Martelli, Collezione Contini Bonacossi, Villa Medicea di Poggio a Caiano, Villa Corsini a Castello, Sinagoga e Museo Ebraico, Museo e Istituto Fiorentino di Preistoria Paolo Graziosi, Museo del Bigallo, Museo di Storia Naturale, Sezione di Mineralogia e Litologia, Museo Galileo, Museo Bandini di Fiesole, Area e Museo Civico Archeologico di Fiesole, Museo di Storia Naturale, Sezione di Antropologia ed Etnologia, Museo di Storia Naturale, Sezione di Geologia e Paleontologia, Museo di Storia Naturale, Sezione di Zoologia La Specola, Museo di Storia Naturale, Orto Botanico, Fondazione Scienza e Tecnica.

Floransa’daki bu müzeleri ziyaret etmek istiyorsanız linkteki haritanın çıktısını almanız faydalı olacaktır. Floransa’da bol gezmeler :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.