İtalya’da ulaşım


İtalya’da şehirler arasında ulaşımın en kolay ve uygun fiyatlı yolu tren yolculuğu. Bu sayede tek seferde birçok şehri gezmeniz mümkün. İtalya’ya kendiniz de gitseniz, tur ile de gitseniz tren yolculukları ekonomik gezmenin ve ulaşımın sırrı…

Örneğin Floransa’ya giden turlar aynı zamanda Pisa’ya ekstra tur da düzenliyorlar ve bunun için 70 € – 90 € gibi fiyatlar talep ediyorlar. Bu fiyata sunulan da genellikle Pisa ve Siena’ya sadece ulaşım. Oysa ki Floransa’dan Pisa’ya gitmenin en kolay ve uygun fiyatlı yolu, tren yolculuğu. Duomo’ya yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindeki Santa Maria Novella istasyonundan Pisa’ya yarım saatte bir seferler mevcut ve tek kişi gidiş – dönüş sadece 16 $ . Bir buçuk saat süren yolculuğun sonunda meşhur Pisa’ya varmış oluyorsunuz.

Sadece Floransa değil İtalya’nın birçok yerinden Pisa’ya direkt tren seferi var. Roma’dan Pisa’ya hızlı tren ile yaklaşık 60 $’a üç saatten daha kısa sürede, daha az para harcayım zaten bol vaktim var diyorsanız normal tren ile Floransa’dan aktarmalı bir şekilde 28 $’a yaklaşık 4 buçuk saatte gidebilirsiniz.

Sadece Pisa için değil klasik bir İtalya turunun olmazsa olmazları Roma, Floransa ve Venedik arasında da tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Roma’dan Floransa’ya 56 $’a hızlı tren ile 1,5 saatte veya normal tren ile 3 saatte ama 40 $’a gidebilirsiniz. Tabi ki aynı şekilde Floransa’dan Roma’ya da tren ile gidebilirsiniz.

Floransa’dan Venedik’e de tren ile gidilebilir. Hızlı tren ile 2 saatten daha kısa sürede 59 $’a Floransa’dan Venedik’e ulaşım mümkün ve tur otobüsünden çok daha hızlı ve konforlu.

Kısaca tüm İtalya için kendi turunuzu düzenleyebilirsiniz diyebilirim.

İtalya’daki tüm tren seferleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Previous Image
Next Image

info heading

info content

Anahtar kelimeler: Floransa’da Pisa’ya nasıl gidilir? Roma’dan Floransa’ya nasıl gidilir? Floransa’dan Venedik’e nasıl gidilir? Floransa’dan Siena’ya nasıl gidilir?

Leave a Reply

Your email address will not be published.